Китайските власти представят план за подобряване на поддържането и водните ресурси в басейна на Жълтата река (Хуанхъ), като част от усилията на страната да засили екозащитата и висококачественото развитие на региона, съобщава "Радио Китай".
До 2025 г. потреблението на вода на 10 000 юана от БВП в басейна на Хуанхъ трябва да бъде ограничено до 47 кубични метра, с 16% в сравнение с нивото от 2020 г., се наблюдава в план за съвместимост, представен от Държавната комисия за развитие и реформа и три други министерства.
Нивото на използването на рециклирана вода в градовете с недостиг по горните течения на Жълтата река трябва да надвиши 25% до 2025 г. В градовете по средните и долни течения на реката е определено ниво от 30%.
Планът призовава за защитено опазване на водните ресурси в напояването, животновъдството и рибарството; улесняване на промишлената модернизация за повишаване на пестенето на водата и насърчаване на хората да пестят вода в ежедневието.
Трябва да положите усилията за поддържане на рециклирана вода и обезсолена морска вода, както и да се развива индустрията, свържете се с пестенето на водата, се посочва още в плана.