
Възмущение от идеята на КЕВР за увеличение цените на електроенергията изразиха днес в парламента от "Продължаваме промяната"
"Имахме вече увеличение от 9% от 1 януари. На път е поредното увеличение. Проблемът е, че бе сменена цялата методика по ценообразуване и месеци наред ни уверяваха, че либерализацията е отлага. Виждаме, че се случва либерализация на едро , методиката е сменена, НЕК не е вече обществен доставчик, НЕК ще трябва да бъде компенсиран за електроенергията, която продава на електроразпределитените дружества. Компенсациите само за тази година са около 1 млрд. лв. Фондът, от който трябва да излизат тези компенсации събира около 2-2.5 млрд. лв", каза Радослав Рибарски, който е зам.-председател на комисията по енергетика в НС.
Той припомни, че миналата година фондът беше на дефицит. От къде дойдат средствата, ако отново е на дефицит, попита депутатът.
Петков коментира и постановлението на КС по искането на президента Румен Радев за референдум, посветен на еврозоната.
"Това решение бе очаквано. Това е решение, което е законово и в съответствие с конституцията. Казахме, че времената за легален референдум бяха 2005 г., преди да подпишем договора, и после преди чакалнята", заяви той
За т.нар. "домове на ужаса", които бяха разкрити последните дни съпредседателя на ПП каза: огромна трагедия за много семейства и възрастни хора. Това, че се разкри, е добре, въпросът е какво се прави от тук нататък".