Маги Джанаварова: Няма да ми омръзне да гледам светлините на Царевец
22.03.2023 21:50; Мария РайчеваПотърсихме хора, родени във Велико Търново, но които в момента не живеят в старопрестолния град.
Те разказват за родния град и за жителите му, за любими случки и места, за забележителностите и, разбира се, за Царевец, Света гора и Конниците, за странностите и характерните навици на любимото Велико Търново, с което се гордеят и помнят.
За духовния живот на старата българска столица и нейните наследници, блясъка на царете от Второто българско царство. Помнят какво е да тичаш сред римските статуи в лапидариума на местния музей.
Певицата Маги Джанаварова, която проби на голяма сцена след участието си в третия сезон на “Мюзик Айдъл”, също е родена във Велико Търново.
Там тя учи в музикална паралелка в СОУ “Емилиян Станев”, след което се мести в София, за да следва в Националната музикална академия “Проф. Панчо Владигеров” в специалност поп и джаз пеене в класа на Алис Боварян.
Талантливата певица винаги използва свободното си време, за да се прибере в родния край.
“Много обичам Самоводската чаршия - няма като нея, а през пролетта там се организира базар - става шарено навсякъде”, разказва тя.
Обожава да се разхожда и да разглежа пъстрите сергии на занаятчиите. Най-любимото място на тази улица е шекерджийницата, която не пропуска да посети всеки път, когато пътува до старата ни столица.
Пак на улицата на занаятчиите се продава и най-хубавият кадаиф, който е опитвала като дете. По време на базара се прави специална сцена, на която се случват много хубави концерти.
“Обичам да се разхождам и по улица “Гурко”, от която се разкрива прекрасна гледка към паметника на Асеневци, известен още като Конниците. Оттам се вижда и река Янтра.
Това си е моят град! Никога няма да ми омръзне да гледам и прекрасните светлини на Царевец, добавя Маги, която очаква първото си дете.
Абонамент за печатен или електронен "24 часа", както и за другите издания на Медийна група България.
-
Само в "24 часа" на 30 май - Внимание, ChatGPT краде лични данни
Само в "24 часа" на 30 май четете: Любовна триада превърна 23-годишна жена в убийца Перверзното усещане за нормалност и записите - анализ на психолога Николай Димитров Съдебната система буквално избухна - интервю с министъра на правосъдието Крум Зарков По-добра ли е гръцката избирателна система от българската - Иван Гарелов отговаря на Валери
-
Кажи си, Валери!*
Високомерието към гръцката демокрация е неуместно Като кажеш за някого, че много го уважаваш, това обикновено е прелюдия към непозволен удар. Така постъпи с мен Валери Найденов. Аз също го уважавам - за тънкия му хумор, за ерудицията му, за постоянството. Малко ми е досаден с налагането от години на мажоритарния избор като магическо решение на
-
Цветан Цветанов: Все по-трудно ще е да се мотивират избирателите
-
Италия създава инвестиционен фонд за подкрепа на инвестициите в изкуствен интелект
-
Изкуствен интелект ще превежда корабите във Варненския залив в мъгла и сняг
-
Германският посланик Ирене Планк: България трябва да бъде приета в Шенген
-
Иван Пенков: В много случаи назначенията на шефовете на служби се съгласуват с чужди служби и посолства
-
Европейските борси затвориха с понижения
-
Съвети за булки: цветя за сватбата
-
Вдигнете маслеността на кравата
-
Приложението на трак технологиите се разширява и печели нови територии
-
Интерагри България предлага повече ползи за клиента
-
Покривните култури подобряват и поддържат плодородието
-
Фермери от Пловдивско подаряват млякото си в знак на протест
-
Баща ми даде най-ценния дар - той повярва в мен
-
Бебето се напъва често - има ли защо да се тревожа?
-
Как да изчистим шлаките от дебелото черво
-
20 неща, които всяка майка трябва да каже на дъщеря си
-
Позволявайте на бебето да "играе" само, за да изучава физическите си способности
-
10 начина да открием силните страни на детето