Проф. Рачев: Времето на изборите ще е хладно и дъждовно, няма да става за гъби

https://www.24plovdiv.bg/spravochnik/article/14096683 www.24chasa.bg
Проф. Георги Рачев КАДЪР: bTV

Времето в деня на поредните парламентарни избори, ще е хладно и дъждовно, обяви климатологът проф. Георги Рачев. Точно от 2 април започва ново застудяване, няма да е подходящо за бране на гъби, пошегува се той.

Застудяването, което рязко ни връхлетя вчера, ще продължи и утре.  По думите на климатолога гръмотевичната дейност от вчера не е била съществена – в повечето случаи са били т.нар. високи мълнии.

Вятърът е много неприятен, но пък носи чист въздух, уточни проф. Рачев пред bTV. 

От четвъртък обаче започва сериозно затопляне, но за кратко. В последните два работни дни от седмицата и в събота температурите ще достигнат до 20°. Това ще се случи под влиянието на антициклона „Лилиоса“.

Цялата следващата седмица температурите ще са в нормата и малко под нормата, за да може времето, живот и здраве, да се оправи за Великден.

Абонамент за печатен или електронен "24 часа", както и за другите издания на Медийна група България.

ПОСЛЕДНО ОТ последно от 24 Часа

Витрините оглежда, докато минава покрай тях Тони Зетова. Знаменитата волейболистка се движи из София в небрежен спортен вид и никой не може да отрече, че изглежда много, много добре. Снимки: България

Сладко-сладко си похапнаха Алек Алексиев и Константин Вълков. Актьорът и журналистът поседнаха на дружески обяд, който поляха културно с червено винце. Наздраве! Снимки: България

ММА боецът Валентин Бенишев има предложения от две големи организации, разказа самият той за Спортната джунгла. Непобеденият талант се завръща в петък на голямата галавечер Max Fight 54 в Пловдив. Бившият съперник на Ислам Махачев ще се бие с румънеца Габриел Буфтя, съобщи jungle.bg. „За сега не водя преговори с нито една от въпросните вериги