И днес - типичен зимен ден с минусови температури и вятър

https://www.24plovdiv.bg/spravochnik/article/13629468 www.24chasa.bg
Снимка Архив

Днес ще духа слаб до умерен вятър от запад-северозапад. Минималните температури ще са между минус 3° и 2°, а максималните ще са между 1° и 6°. В София минималната температура ще е около минус 2°, максимална - около 2°.

Атмосферното налягане ще се повишава и ще е по-високо от средното за месеца.

Над Черноморието ще бъде предимно облачно, преди обяд по северното крайбрежие с валежи от сняг. Ще духа умерен вятър от север-северозапад. Максималните температури ще са между 2° и 5°. Температурата на морската вода е 8°-9°. Вълнението на морето ще бъде 2-3 бала.

Над планините ще бъде предимно облачно и мъгливо. Преди обяд на места в Западна и Централна България ще превалява слаб сняг, но след обяд ще спре. Ще духа умерен вятър от север-северозапад. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около минус 3°, на 2000 метра - около минус 8°.

През първите дни от новата седмица облачността ще е променлива, често значителна, но само на отделни места, главно във вторник в планинските райони, ще има слаби валежи от сняг. Вятърът ще е от запад-северозапад, слаб до умерен, във вторник в Дунавската равнина и в западната част на Горнотракийската низина временно ще се усили. Минималните температури ще се понижат и ще са предимно между минус 5° и 0°, дневните ще се повишават и във вторник в повечето места ще са между 3° и 8°.

Абонамент за печатен или електронен "24 часа", както и за другите издания на Медийна група България.

ПОСЛЕДНО ОТ последно от 24 Часа

Какво ще стане утре?! звезда Възможни провокации в Печерската лавра Киев гони руските попове - заг. Украйна отнема централния манастирски комплекс от "агентите на Кремъл", свещениците обещават "да воюват" Тежка и напрегната сряда очакват в Киев заради връщането на най-голямата светиня в ръцете на украинската църква

С радостни целувки по бузите приветства колегата си Христо Петков Ани Пападопулу. Двамата се видяха в Народния театър преди представлението на Самуел Финци "Един кон влязъл в бар". Двамата актьори не бяха единствените колеги, дошли на представлението. В публиката бяха още Койна Русева, Снежина Петрова и други актьори

Пролетта дойде и не само дърветата се раззелениха. Знаменитата разследваща журналистка Миролюба Бенатова също надяна зелена премяна и тръгна по задачи. Снимки: България