Меси спрял черна серия, продължила 16 години и 791 минути игра

С гола си срещу Австралия Лионел Меси спря една от най-черните серии в кариерата си, която продължи 16 години и 791 минути. Той нямаше попадение в елиминациите на световно първенство в кариерата си.

Ето как се случи това:

През 2006 г. влезе в 1/8-финала срещу Мексико в 84-ата минута при 1:1, изигра и продълженията без голове, асистенции и дори удар. Аржентина обаче продължи напред благодарение на Макси Родригес. На 1/4-финала с Германия, загубен след дузпи, остана на пейката.

През 2010 г. срещу Мексико на 1/8-финала има 3 удара (2 точни). И отново загуба от Германия с 0:4. Меси е със 7 удара (два точни), но безрезултатно.

През 2014 г. Аржентина е на финал, но Меси е без попадение. На 1/8-финала с Швейцария (1:0 след продължения) е с 2 удара (един точен) за 120 мин. След това срещу Белгия (1:0) отново два удара (един точен) за 90 минути. Срещу Нидерландия (0:0, 4:2 след дузпи) е само с един точен удар за 120 минути. И попадение при изпълнението на дузпи. И на финала с Германия (0:1 след продължения) - 4 удара (един точен) за 120 минути.

И преди 4 години в Русия бе най-слабата му елиминация след загуба още на 1/8-финал от Франция. При 3:4 той остана без голове при 4 удара (1 точен).

Все пак трябва да се отбележи, че за това време все пак е помогнал. В мача срещу Франция през 2018 г. е с две асистенции, даде голов пас на Тевес в 1/8-финала през 2010 г. и още един на Ди Мария срещу Швейцария през 2014 г.

И с добавянето на 35 минути срещу Австралия, когато вкара серията му спря точно на 791 минути игра.

Абонамент за печатен или електронен "24 часа", както и за другите издания на Медийна група България.