За втори път в ерата "Лудогорец" разградчани не зимуват на върха, там пак е ЦСКА (вижте зимните първенци)

https://www.24plovdiv.bg/sport/article/13208740 www.24chasa.bg

“Левски” завърши 0:0 в гостуването на “Лудогорец” в последния мач от Първа лига за календарната 2022 г. и направи ЦСКА зимен първенец.

Макар да бе близо до гол (един отменен след намеса на VAR и една греда) и евентуален голям успех точно срещу шампионите, и макар да прекъсна серията си от осем поредни загуби от разградчани в първенството, “Левски” се оказа с осем поредни шампионатни мача без победа, което е антирекорд за “сините”.

Спирайки “Лудогорец” в последната шампионатна среща за годината обаче, “Левски” сътвори друг интересен факт.

За първи път от осем години и общо за втори път в ерата “Лудогорец” в елита на родния футбол разградчани не зимуват на първо място в класирането. През изминалите 11 сезона, в които “орлите” неизменно ставаха шампиони, само през 2014/2015 друг, а не “Лудогорец” зимува първи. И това бе отново ЦСКА. В края обаче разградчани пак бяха шампиони с 3 т. аванс. И сега след “червените” втори пак зимуват “орлите”. В 10-те години, в които “Лудогорец” е първи в края на календарната година, по 4 пъти след тях са ЦСКА и “Левски”, а по веднъж - “Литекс” и “Локо” (Пд).

Абонамент за печатен или електронен "24 часа", както и за другите издания на Медийна група България.

ПОСЛЕДНО ОТ последно от 24 Часа

Дара Екимова е победител в "Като две капки вода" в петата вечер на имитации на 11-ия сезон на шоуто. Това е прецедент в историята на музикалното риалити - за първи път на върха е участник, който е получил най-малко точки от журито.  За сметка на това Дара грабна най-много точки от вота на зрителите, а няколко души от останалите участници в шоуто

Макси моделката Пам, която участва в "Ергенът", стана щангистка! "Имах много интензивна и хубава неделя, защото се престраших и въпреки астмата отидох на по-интензивна тренировка. Не е за мен като бързина, но тъй като постоянно ме питате с кой тренирам, какво ме мотивира, защо спазвам такава дисциплина от месеци ще ви споделя

Най-емоционален е риболовът с шнур и изкуствена муха Забраната за улов на пъстървови риби изтече още през февруари. В края на март и началото на април е перфектно време да ги потърсим с въдица. Балканските пъстърви обитават горните течения на реките, както и високопланинските езера. Тези риби са доста претенциозни към околните условия