България с 15-о място на щафетата в Руполдинг

Владимир Илиев

Шестият кръг от Световната купа по биатлон продължи и през днешния ден с традиционната мъжка щафета на 4х7.5км.

България в състав: Благой Тодев, Владимир Илиев, Антон Синапов и Димитър Герджиков завъртяха една наказателна обиколки и използваха седем резервни патрона, което им донесе 15-то място в крайното класиране.

Победител в отборното състезание е тимът на Русия. Почетната стълбичка допълниха домакините от Германия и биатлонистите от Беларус.

По-рано през деня се проведоха и спринтовите надпревари от младежката купа на IBU.

Константин Василев записа най-добрия български резултат в състезанието на 10км. Биатлонистът от Ловеч сбърка само веднъж и зае 16-та позиция. На 37-мо място с три наказания финишира Васил Зашев.

Красимир Антанасов сбърка два пъти и е 78-ми, Зафер Велие е 84-ти с един пропуск, а Цветан Данаджиев зае 88-мо място с две наказателни обиколки.

Валентина Димитрова сбърка по един път при двете си посещения на стрелбището и се класира на 25-то място в състезанието на 7.5км. при девойките.

Стефани Йолова е 50-та с четири грешки, Вяра Чолакова 57-ма с един пропуск, а Лора Радковска зае 72-ро място също с четири наказателни обиколки.

Абонамент за печатен или електронен "24 часа", както и за другите издания на Медийна група България.

ПОСЛЕДНО ОТ последно от 24 Часа

Пролетта е времето, когато шарановите риби започват да се хранят активно след дългата зимна летаргия. По нашите затворени водоеми най-разпространена е каракудата. Именно затова тя е и една от най-търсените риби. Особено когато става дума за риболов на плувка или фидер. Сега тече забрана за риболов на по-голямата част от водоемите в страната

Половинката на Григор Димитров - Лолита Османова, заряза суеверието и е с него в Париж. Рускинята ще подкрепя най-добрия ни тенисист по време на втория турнир от Големия шлем "Ролан Гарос". Това ще е първата надпревара на българина по време на сезона на клей, на който тя ще присъства. Лолита пропусна всички турнири на червения корт в Европа

Като пролетни цветя цъфнаха неотразимата Силвия Кацарова и кученцето й, видяха топпапараците на "България Днес". Певицата привличаше погледите със свежото си, пъстро и стилно облекло, а кученцето й също грееше в розово елече. Снимки: България