С масивно разпятие на врата и корона на ревера Николай Марков от "Величие" закъсня да се закълне в парламента
Яхнал едноколесен Ховър (странно ППС, което е с едно колело и се движи с електричество) се появи за първото заседание на 50-ия парламент депутатът от ПП-ДБ Явор Божанков.
Извън баланса, който демонстрира и опасното каране по тротоара, Божанков обаче привлече погледите с пазарното позициониране върху своя ховър. Машината се оказа брандирана с миловидното японско котенце “Хелоу Кити” - лобима марка на всички малки момиченца, от която се продават от сувенири и кукли до сериозна козметика.
Иначе голяма част от депутатите дойдоха за първия си работен ден пеша. А групата на ПП-ДБ се събра за обща снимка преди старта.
Черно и бяло беше основният дрескод сред дамите в пленарната зала. На черен панталон и бяло сако беше заложила бившата кметица на София Йорданка Фандъкова, която вече ще е депутат от ГЕРБ. В черен костюм беше пък колежката ѝ Рая Назарян - избрала пола и сако, украсени с дантела.
Като ин и ян в черно и бяло заедно вървяха двете красиви русокоси депутатки на “Има такъв народ” Петя Димитрова и Павела Митова. Втората беше заложила на бялото като комбинация от панталон с дълго сако и коланче, а Димитрова - на пола до коляното и вталено сако в черно.
Колежките им от “Продължаваме промяната” Лена Бориславова и Калина Константинова също се бяха спрели на тези класически цветове. И двете бяха с черни рокли, а към своята Бориславова беше добавила и сако в бяло.
Масивен черен кръст с разпятие на Исус Христос пък висеше над бялата риза на лидера на новата парламентарна формация “Величие” Николай Марков. А на ревера си той имаше корона. Марков обаче не успя да се закълне като депутат, защото закъсня.