Китай отпусна 6,24 милиарда юана (955 милиона долара), които да гарантират основните нужди на хората в засегнатите от бедствия райони през зимния и пролетен сезон следващата година, съобщи в понеделник Министерството за управление на извънредните ситуации, предава Радио Китай.
Подчертавайки, че повече региони на провинциално ниво са били силно засегнати от наводненията тази година, Министерството каза, че е работило съвместно с финансовото министерство, за да уреди предварително отпускането на помощите за зимния и пролетен сезон.
Министерството на извънредните ситуации е взело под внимание фактори като сериозността на наводненията, влиянието на епидемията, както и нуждите за борбата с бедността, при определянето на размера на средствата.
Ведомството призова местните власти да гарантират навременното предоставяне на средствата на засегнатото население преди Пролетния празник през февруари 2021 г.