Южна Корея съобщи днес за 583 случая на коронавирус - най-големия брой заразени за денонощие от март, предаде Ройтерс.
Страната се бори с трета вълна от инфекции, която наложи отново да бъдат наложени строги мерки за социална дистанция.
За последен път на 6 март е бил прехвърлен прагът от 500 случая за 24 часа.
Докато първата вълна започна от срещи на религиозна секта, сега последните заразявания са установени в офиси, училища и фитнеси, което ги прави трудни за проследяване, предаде БТА.
Външните министри на Южна Корея и Китай обещаха да работят заедно за укрепване на двустранните отношения и за справяне с регионални и глобални въпроси, в това число изпадналите в застой преговори за ядрената програма на Северна Корея и пандемията от коронавирус, предаде Ройтерс.
Южнокорейката Кан Кьон-уха разговаря с китайския си колега Ван И, който пристигна снощи в Сеул, след като прекара два дни в Токио преди това.
Ван каза, че визитата подчертава важността на двустранните отношения, че двете страни са стратегически партньори в регионалния мир и стабилност.
"Кризата с COVID-19 не може да победи гражданите на нашите две страни", каза той на Кан в началото на срещата.
Кан благодари на Ван за визитата и изрази надежда, че ще бъдат обменени мнения за задълбочаване на сътрудничеството по въпроси като Северна Корея, пандемията и икономическото възстановяване.