Румънският премиер Лудовик Орбан и членовете на правителството са с отрицателни тестове за заразяване с новия коронавирус, предаде агенция Аджерпрес, като се позова на днешно съобщение на правителството.
След отрицателния резултат режимът на 14-дневна изолация на премиера приключи и той подновява текущата си дейност в двореца Виктория (Министерски съвет). По същия начин ще постъпят и останалите членове на правителството, които се намираха в режим на изолация, се посочва в съобщението.
Премиерът Лудовик Орбан, цялото правителство и цялото ръководство на Национално-либералната партия се поставиха в самоизолация, след като стана известно, че са били в контакт със сенатора либерал Верджил Кицак, който бе диагностициран с коронавирус по-рано този месец.