Киселова разпусна заседанието, опозицията скандира "Оставка"
Депутатите не събраха кворум за днешния си пленарен ден, след като народните представители на ГЕРБ не се появиха в залата. Само 61 се регистрираха. Председателката Наталия Киселова не обяви почивка в опит за събиране на парламентаристите и обяви, че ще се видят утре в 9 часа.
От опозицията започнаха да скандират "Оставка", депутати от МЕЧ дори извадиха листове с такъв надпис.
Ден по-рано лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов заръча на депутатите си отново да започнат да обикалят из изборните си райони и намекна, че хората му няма да помагат за кворума в парламента. А веднага във фейсбук профилите си депутати започнаха да обявяват приемни часове за днешния ден, във време, предназначено за пленарно заседание.
"Или правителството ще заработи като едно и ще работи за доброто на българите, или такива смели да си угаждат на партиите. Ще изкараме още 3-4 дни без кворум и ще си отиде правителството. Да решат дали могат да управляват без шестата партия, която ги вкара в еврозоната и ги изкара от механизма за наблюдение. Даваме път на младите да се докажат. Да видим как ще се докажат", обърна се към своите Борисов вчера.