Израелската служба за управление на затворите заяви днес, че е освободила близо 2000 затворници, предимно палестинци, като част от споразумението за прекратяване на огъня в Газа, съобщи Франс прес, цитирана от БТА.
В изявление на Службата се казва, че „1968 терористи са били прехвърлени от няколко затвора в цялата страна в затворите „Офер" и „Кциот".
„След приключване на необходимите процедури в затворите и одобрението на политическите власти, всички терористи са били освободени, като тези от затвора „Офер" потеглят към Западния бряг и Източен Йерусалим, а от тези от затвора „Кциот" – към Керем Шалом", добавиха властите, визирайки един от пропускателните пунктове по границата с ивицата Газа.
Thousands cheered the return of nearly 2,000 released Palestinian prisoners in Gaza on Monday as part of a ceasefire deal pausing the yearslong Israel-Hamas war. Hamas released all 20 living hostages back to Israel as part of the deal.
— NewsNation (@NewsNation) October 13, 2025
More: https://t.co/N81PU8KqQI pic.twitter.com/QUAl83xWHr