Пожар, избухнал в ранния следобед, достигна вилна зона „Сердика" край Кърджали. Огънят засегна няколко постройки тип барака. По информация на началника на пожарната в града, главен инспектор Митко Николов, няма пострадали, нанесени са само материални щети.
Първоначалните данни сочат, че огънят е тръгнал от трафопост по пътя за Ардино, а вятърът е допринесъл за бързото му разпространение към различни посоки, включително и към вилната зона, пише БТА.
Намесата на пожарната е предотвратила прехвърляне на пламъците върху намиращите се в близост къщи. Към момента пожарът на площ от около 5 декара е локализиран. В овладяване на ситуацията са се включили четири пожарни автомобила и сили. На място продължава да има пожарникари заради възпламеняващи се от вятъра малки огнища в периметъра на инцидента.
На мястото на инцидента има и екип на електроразпределителното дружество EVN, който е започнал разчистване на обрасла растителност около трафопоста. За БТА от дружеството казаха, че пожарът не е тръгнал от съоръжението, което е останало незасегнато от пламъците.
Освен пожарът, достигна до вилна зона „Сердика“, до момента са получени сигнали за още три пожара, казаха още от пожарната. Един от тях е на територията на община Джебел, а останалите три – в Кърджали.