На днешния 16 февруари Българската телеграфна агенция (БТА) отбелязва 127 години от своя първи бюлетин с новини, като представя преобразения облик на агенцията. С това националната информационна агенция на България дава няколко примера, които се надяваме да вдъхновяват и други институции и българите изобщо, каза генералният директор на БТА Кирил Вълчев на събитие в Националния пресклуб в София по случай 127-ата годишнина на агенцията.
БТА посреща 127-ата си годишнина с читалня за архивите, свой шрифт и обновена новинарска стая.
Вълчев посочи, че първият пример, който дава БТА, е, че обновленията и подобренията могат да стават с малки стъпки, според силите на всеки. На входа на новия Информационен център на БТА, който нарекохме "Читалня", е творбата на проф. Георги Янков, ректор на Националната художествена академия, която се нарича "Твоята публика", обясни той. В
Вълчев уточни, че творбата представя лица, чиито очи светват, когато зрителят се движи. Това е символ, че единственият начин да те забелязват, е да не спираш да се движиш, макар очите на едно от тези лица никога да не светват – знак, че винаги има поне един, когото нищо не може да раздвижи и винаги от нещо няма да бъде доволен, заяви Вълчев. Както пише Алберт Айнщайн на сина си: "Животът е като каране на колело – за да запазиш баланс, трябва да се движиш", посочи той. И подчерта, че вече четири години БТА не спира да се движи.