Малцина може би знаят, че във Венеция се намира най-голямата картина в света, нарисувана върху платно. Тя е във вътрешността на църквата „Сан Панталон" (така се нарича на венециански диалект), и на практика заема част от тавана й. Става въпрос за творбата „Мъченичество и слава на свети Пантелеймон", дело на венецианския художник Джовани Антонио Фумиани. Площта й е 443 кв.м. и е реализирана чрез обединяването на 40 по-малки платна. Сътворяването на произведението било съпроводено от много легенди, в това число и тази, че Фумиани умрял, падайки от скелето за рисуване, в момента, когато довършвал картината.
Когато влезете в църквата, на пръв поглед изглежда така, сякаш на тавана има фреска. След старателно вглеждане обаче си давате сметка, че това е платно на художник, с тази разлика, че е с гигантски размери. Маестро Фумиани бил специализран в реализирането на театрални сценогафии. Той сътворил огромното платно за „Сан Панталон" в периода между 1680 и 1704 г. Картината пресъздава моменти от осъждането на смърт на свети Пантелеймон от страна на император Максимиан Херкулй(той е в дясната страна на платното).
В центъра на творбата е изобразен триумфът на светеца, приет в Рая от Христос и от множество Ангели,които му предоставят короната на славата и палмовите клонки на мъченичеството сред гирлянди от цветя и музикални инструменти. Изобразени са и 12-те апостоли.
Пантелеймон се славил открай време като един от най-обичаните от венецианците светци.Той бил лечител и живял в периода между III и IV век. Станал мъченик след гоненията срещу него по времето на Домициан. Известен е като закрилникът на акушерките, а заедно със светите Козма и Дамян Асийски е патрон на лекарите. Той е част от групата светци "безсребърници", извършвали безплатно за хората дейността, с която се занимавали. Пантелеймон не взимал нищо от хората,които лекувал.