Петима депутати и една евродепутатка дойдоха на срещата с ИТН за разговор по приоритети и евентуално за бъдещо правителство с третия мандат. Драгомир Стойнев, Борислав Гуцанов, бившият аграрен министър Иван Иванов, Деян Дечев, Мая Димитрова и евродепутатката Цветелина Пенкова се отзоваха на поканата. Деветима са представителите на ИТН.
Това е четвъртата среща, която хората на Слави Трифонов провеждат в парламента в търсене на допирни точки и подкрепа за правителство с техен мандат в този парламент. Вчера Станислав Балабанов преброи 48 гласа за евентуално правителство - част от "Величие" и напусналите и изключени от ДПС около Джедет Чакъров.
Шефът на парламентарната група на ИТН Тошко Йорданов започна оптимистично, припомняйки, че е запознат с позициите в подкрепа на евентуално програмно правителство.
"Третият мандат е много по-различен от първите два, връчва се на парламентарна група. Считаме, че спасението на третия мандат е ако се подходи с диалог, важни за страната приоритети, загърбване на партийни егоцентрични разбирания", заяви шефът на парламентарната група на БСП, припомняйки тезата си, че третият мандат "е на парламента".
"Ясно е, че имаме различия, но проблемите са много по-големи от личните ни и партийни цели. Трябва да търсим решения. В бъдеще, когато нещата са по-спокойни може да се върнем към различията си", каза Тошко Йорданов.
Очаквайте подробности