Столична община ще пусне още автобуси по линиите на градския транспорт, които обслужват Витоша.
Това са нови шест автобуса, който са от най висок екологичен клас, които са оборудвани с гласово известяване. През последната година над 4 пъти са се увеличили гражданите, които стигат до Витоша с градски транспорт, обяви председателят на Столичния общински съвет Георги Георгиев, който бе на представянето им.
По линия № 66 всички автобуси пък ще бъдат оборудвани и с велобагажници.
Така ще се скъси и интервалът на движение. Линия № 63 през делнични дни ще е през 30 минути, а през уикенда и празници през 16 минути.
Автобус №66 от понеделник до петък пък ще е на 60 минути, а в събота и неделя през 20 минути.
По време на пандемията пуснахме автобусния транспорт до Витоша и през делничните дни. Това се оказа успешна мярка и това провокира покупката на допълнителни автобуси. Поради ситуацията с въжените линии градският транспорт остана единствената алтернатива за достъпа до планината. В следващите месеци ще работим за подобряване на разписанието и достъпността, но и за т.нар. излетни дни, обясни председателят на транспортната комисия Карлос Контрера. Обясни, че целта е все по-добри услуги в градския транспорт.
Положителното е, че с началото на хубавото време хората ще могат да се наслаждават на природата спокойно, обясни зам.-кметът по транспорт и финанси Дончо Барбалов.
Шефът на СОС обяви, че са продадени над 6 млн. електронни билети в обществения транспорт.