Гръцкият външен министър Никос Дендиас ще посети Ню Йорк за Общото събрание на ООН, съобщава електронното издание на гръцкия вестник "Катимерини".
В периода 20 - 23 септември Дендиас ще проведе редица двустранни срещи.
Гръцкият външен министър ще участва в неформална среща на външните министри на Европейския съюз. Ще вземе участие и в дискусия, посветена на Афганистан и защита на правата на жените и момичета, която ще се проведе по инициатива на Австрия с участието на канцлера на Австрия, премиера на Дания, външните министри на Казахстан, Катар, Таджикистан и върховния комисар за бежанците на ООН.
Гръцкият външен министър ще участва в тристранна среща с колегите си от Кипър и Египет и в четиристранна среща с външните министри на Кипър, Израел и заместник-държавния секретар на САЩ Виктория Нюланд.