Никос Вертис е един от най-успешните гръцки изпълнители на нашето време. Роден на 21 август 1976 г. в Горинхем, Нидерландия, няколко години по-късно той и семейството му се установяват в Солун.
Започва кариерата си през 2003 г. като подписва договор с "Юнивърсъл Мюзик" и от тогава има издадени 11 студийни албума. Най-известната му песен е Thelo Na Me Nioseis, събрала стотици милиони слушания в интернет.
До сега е изнасял няколко концерта в страната ни, първият е през 2016 г. От тогава България е редовна дестинация не само за изявите му, но и за снимане на видеоклипове.
- Как се чувствате в България, г-н Вертис?
- О, много съм развълнуван да съм отново тук! България е като мой дом, идвал съм тук много пъти не само за концерти, но и за видеоклипове, които съм снимал.
- Обмисляте ли да направите концерти и в други български градове?
- Може би. Имал съм концерти преди и в Бургас, и във Варна. Във всеки нов град и всяка нова зала преживяването е различно.
- Има ли нещо, което искате да кажете на българските си почитатели?
- Искам да благодаря на всички за голямата подкрепа. Любовта, която ми давате толкова много години не само на българските ми концерти, а и на тези в Гърция.
- Колко дни ще прекарате в София?
- За жалост днес трябва да се връщам, така че съм тук само за два дни. По принцип предпочитам да имам повече време след участията си. Искам да мога да се потопя в енергията на града и да го разгледам. В момента е много натоварен период покрай всички празници и имах само около два дни да си почина.
- Какво правите през деня, когато имате концерт?
- Обичам да се разхождам, обикновено го правя за около час. След това обядвам и спя за един час. Щом се събудя, вземам студен душ, ободрява ме, дава ми енергия.
- Какво е чувството да пеете пред 15 хиляди, които знаят всички ваши песни, пеят заедно с вас и дори плачат? Какво е да ви обичат толкова много хора?
- Чувството е уникално, просто няма точна дума, която да опише какво усещам на сцената. Понякога ми се иска да мога да съм от другата страна. Като малък мечтаех за сцената, а сега искам да съм част от публиката дори само за пет минути.
- Каква е тайната за още един успешен концерт в България?
- Нямам идея, ако знаех тайната, сигурно щях да я продам много скъпо. Цялата продукция тук се справя чудесно, всички са големи професионалисти. С бенда ми се опитваме винаги да даваме най-доброто от себе си. Мисля, че ако публиката ми е харесала предишния концерт, просто иска да се върна отново. Много съм ѝ благодарен.