Към екипа на Драматично- кукления театър "Константин Величков" в Пазарджик се присъединява актьорът Димо Алексиев – утвърдено име в българския театър, кино и телевизия. Това съобщиха от културната институция
Алексиев е възпитаник на НАТФИЗ "Кръстьо Сарафов", където през 2006 г. завършва специалност „Актьорско майсторство за драматичен театър" в класа на доц. Веселин Ранков. Още по време на обучението си той демонстрира талант и професионализъм, които поставят основите на успешната му кариера.
В театъра актьорът има богата сценична биография с участия в редица знакови постановки. Сред тях са „Козата, или коя е Силвия?", „Пухеният", „Калигула", „Кралят елен", „Госпожица Юлия" и „Сирано дьо Бержерак". Ролите му се отличават с психологическа дълбочина и силна емоционална изразителност.
Широката публика познава Димо Алексиев и от телевизионния екран. Той участва в популярни български сериали като Стъклен дом, Братя и Откраднат живот утвърждавайки се като едно от разпознаваемите лица на своето поколение.
Освен театралната и телевизионната си дейност, Алексиев се изявява и в киното, както и като телевизионен водещ, демонстрирайки професионализъм и харизма в различни артистични формати.
Сред отличията в кариерата му е престижната награда „Аскеер" за изгряваща звезда за ролята му в „Калигула", както и призът „НАЙ-НАЙ-НАЙ".
От ръководството на пазарджишкия театър изразяват увереност, че присъединяването на Димо Алексиев към трупата ще допринесе за нови силни спектакли и ще донесе още повече емоции на публиката.