Хванали го с марихуана, кокаин, пико и хашиш за общо 11 399,49 евро
Предприемчив пловдивски наркодилър реши да спаси от инфлацията парите, изкарани от продажба на дрога, като ги инвестира в злато. След като сключил споразумение с прокуратурата обаче, мъжът се разделя с двете си монети на обща стойност 7214,33 евро, които се отнемат в полза на държавата.
На 26 ноември м.г. дилърът държал с цел разпространение над 610 грама марихуана, 32,515 грама кокаин, около 5 грама пико и малко количество хашиш. Дрогата е оценена на 11 399,49 евро.
В хода на разследването обаче станало ясно, че на 30 октомври същата година мъжът е извършил сделки с имущество със средства, за което е знаел, че са придобити чрез тежко умишлено престъпление - продажба на наркотици. Става въпрос за две монети от 24 карата инвестиционно злато по една унция с Австралийско Кенгуру.
За двете престъпления му е наложено едно общо най-тежко наказание от 2 г. условно с 4-годишен изпитателен срок, както и 5112,92 евро глоба. От присъдата ще бъде приспаднато времето, което е прекарал зад решетките с полицейска заповед и мярка за неотклонение - от 26 ноември до 30 януари.
Сред веществените доказателства по делото, които ще се унищожат като вещи без стойност, освен стандартните пликчета, гриндери и везни, е записана и вакуум машина, вероятно използвана при опаковането на поръчките с наркотици. Дилърът ще си получи обратно мобилен телефон и 2700 лв. в банкноти по 100, 50 и 20. Трябва да плати 358,60 евро разноски за експертизи.
Решението на Окръжния съд в Пловдив, с което споразумението е одобрено, е окончателно и не подлежи на обжалване и протест.