Районен съд – Казанлък постанови присъда, с която наложи наказание лишаване от свобода в размер на осем години, което да изтърпи при първоначален „строг“ режим, на 23-годишния М. Н., осъждан 18 пъти за тежки умишлени престъпления, съобщиха от съда.
Съдебният състав призна за виновен мъжа в това, че в периода от 01.10.2022 г. до 05.10.2022 г. в Мъглиж и в Казанлък, в условията на опасен рецидив и продължавано престъпление, отнел и направил опит да отнеме чужди движими вещи от владението на различни лица, без тяхно съгласие, с намерение противозаконно да ги присвои. В Мъглиж, чрез счупване на прозорец, от лек автомобил отнел мобилен телефон и ученическа раница с намиращите се в нея принадлежности. От паркинг в Казанлък отнел лек автомобил и направил опит да отнеме друг автомобил. Всички причинени с престъпните деяния щети са с обща стойност 3447.50 лева.
Пред Районен съд – Казанлък делото премина по реда на съкратеното съдебно следствие, като първоначално наложеното на М. Н. наказание бе намалено с една трета. Съдът приложи законовата процедура, след като подсъдимият призна изцяло вината си и изложените в обвинителния акт факти и обстоятелства и се съгласи да не се събират доказателства за тези факти.
Присъдата подлежи на протестиране и обжалване в 15-дневен срок пред Окръжен съд – Стара Загора.