Спецакция срещу рекетьори и лихвари, арестуваха и Митко Русия, по когото стреляха 3 пъти

09.01.2025 17:56 Димитър Мартинов
Акция срещу банда лихвари, които се занимавали и с рекет и изнудване, провежда столичната полиция.

Акция срещу банда лихвари, които се занимавали и с рекет и изнудване, провежда столичната полиция. Тя е в кварталите "Панчарево" и "Манастирски ливади". По време на акцията е задържан и Димитър Стоянов-Митко Русия, по когото стреляха 3 пъти, последния през септември м.г.

Операцията на СДВР е започнала тази сутрин. Задържаните са петима, всичките са криминално проявени. Най-известният е Стоянов. Той за последно попадна в новините през септември м.г. В началото на месеца той и синът му бяха простреляни на паркинг близо до Окръжна болница. Тогава Русия, на 50 години, бе прострелян в бузата, а 20-годишният му син Константин бе улучен 2 пъти в гърдите. Русия сам закара двамата до болницата. Стрелбата се разследва.

Преди това през март 2016 година Русия пак бе прострелян. Тогава стрелецът го издебнал, докато Стоянов имал среща на бензиностанция на бул. "Цариградско шосе". С него бил и приятел. Стрелецът дошъл пеша от вътрешността на квартал "Младост". Приближил се на 3-4 метра от джипа на Русия и стрелял по него 4 пъти. Стоянов и приятелят му залегнали във високото возило. Русия се отървал само с одраскана ръка, но от счупеното стъкло. Стрелецът се върнал в посоката, от която дошъл. Свидетели станали няколко души на бензиностанцията, които дали описание, по което МВР издирваше стрелеца. Показания е дал и Митко Русия, той обаче не е разпознал нападателя. По това разследване оперативната информация сочеше, че по-скоро става въпрос за личен мотив, а не лихварска дейност, но до задържани така и не се стигна.

Първата стрелба срещу Русия е от 2013 г. Тогава го раняват в ръката, докато се качвал в такси. И там не се стигна до задържани.

През декември 2011 г. той бе арестуван при операция "Силоваците" заедно с Валери Наумов-Валтера, Росен Тодоров-Дебелия и Даниел Манолов-Бидона. Мъжете рекетирали проститутки, заплашвали да ги убият и залеят с киселина, ако не им се отчитат. Случаят обаче не стигна до съда.

Други от От страната и света

313 хил. евро дава държавата за кампанията на партиите, Радев, Доган и Нинова с пакети

Тези без бюджетна субсидия имат право на до 20 хил. евро за агитация  До 312 739,68 евро ще раздаде държавата на кандидати за парламента, за да правят кампания за вота на 19 април

Благовещение е! Вижте кой празнува днес

Благовещение е днес. Това е голям църковнохристиянски празник, утвърден през VII век. Според Светото писание на този ден, девет месеца преди раждането на Исус Христос

Мръсните тайни на БГ историята: Заради задрямалия депутат Петко Славейков ли става столица София? Не, заради шуменец

Княз Дондуков се отказва от идеята си Търново да е главен град и предлага той да е само исторически На 22 март 1879 г. Учредителното събрание в Търново се занимава с въпросите кои да бъдат границите

Само в "24 часа" на 25 март: Защо идва много различна криза

Само "24 часа" на 25 март:   40% по-скъпи торове, не горивата може да докарат глада Какво още обсъждаха президентът Илияна Йотова и ръководството на КЗК Не бързайте с автомобил на ток въпреки

Емил Дечев: Сърбия ни отговори през Интерпол, че Пепи Еврото не е задържан там

Чрез Интерпол Сърбия ни отговори, че Петьо Петров-Пепи Еврото не е задържан там. Това съобщи вътрешният министър Емил Дечев в подкаста "Контракоментар"

>