Димитър Маринов рисува с голо тяло, връзва се с въже за музата си за 1 година

30.01.2024 01:00 Найден Тодоров
Художникът (Димитър Маринов) и музата му (моделът Карл Новак) се хранят, завързани с въже един за друг, по време на снимките на “Колаж”. СНИМКИ: ЛИЧЕН АРХИВ, СПЕЦИАЛНО ЗА "24 ЧАСА"
Димитър Маринов в ролята на български художник, който рисува с голото си тяло.
Димитър Маринов в ролята на български художник, който рисува с голото си тяло.
Моделът Карл Новак партнира на българския актьор във филма "Колаж".
Димитър Маринов

Рисуващ с голото си тяло художник. Завързан с въже за своята муза в продължение на една година. Започващ да рисува с нея. В това предизвикателно превъплъщение влиза първият българин, качил се на сцената на оскарите. Това е ролята на Димитър Маринов в “Колаж” - новият му филм, чиито снимки току-що завършиха.

А сценарият - сякаш писан и за самия него. Главният герой е не просто талантлив творец, той е българин! Дори свири на цигулка. Досущ като актьора.

Димитър Маринов играе

български художник -

ексцентричен до гениалност

Като всеки гений, има нужда от муза. Ами ако я загуби? Намира я. В случая - в женски образ. Красива и творяща муза, изиграна от авангардния модел и актриса Карл Новак.

В заплетена история за любов и изкуство художникът (Маринов) е вързан с въже за музата си (Новак) за една година.

Режисьорите Киара Падейка и Еван Фрийдман разработват оригиналния сценарий и режисират съвместно филма в пълнометражния си дебют. Награждаваният за майсторството си оператор Едмунд Талавера заснема продукцията. Основната част от снимките е в арт квартала на Маями "Уинууд".

“Това е история за

“двама навънка, които

търсят път навътре”

История за “онези, които се обичат, а са толкова далече. И онези, които са толкова близко, а не се обичат”, разкрива малко завесата Димитър Маринов, цитирайки силни метафори на филма.

Интересното на филма са метаморфозите на човешките отношения - от вдъхновението на любовта до стигане до бой и мисли за унищожение, следствие на близостта.

Героят на Димитър Маринов свири на цигулка, за да се успокоява, когато бурята от неговата муза е във вихъра си. “Най-добрият приятел” на завързаните - грамофонът, пресъздава и настроенията им. По предложение на самия Маринов

в сюблимен момент

от филма звучи българската

рапсодия “Вардар”

Интересното е, че целият филм е сниман във формат като на “Бърдмен”, който спечели “Оскар” и за операторско майсторство. Снима се с така наречената “плаваща камера”, която следи всяка сцена от начало до край без прекъсване. Няма пресечки. Няма общи, близки, крупни планове. “Това е много тежко. Правили сме по 32 до 38 дубъла на сцена, за да може да се улови”, разказа актьорът.

“Това е най-предизвикателната роля, която съм получавал в киното. Има и комични, и драматични и тежки трагични моменти. Снима се при тежки физически обстоятелства, в които е изграден невероятен контакт между мен и Карл Новак. Висша форма на доверие”, добави той.

“Шегувахме се с мои близки, че този филм е много специален за мен и по друга причина -

за първи път в живота ми

във филм ще съм романтик

и любовник, обикновено

героите ми ги убиват”,

каза през смях Димитър Маринов пред “24 часа”, веднага след края на снимките за новия му филм - “Колаж”.

Други от От страната и света

Румен Радев се появи до водач на ГЕРБ, Бойко Борисов слага кметове начело

Живко Тодоров, Димитър Николов и Даниел Панов се включват в изборите, след това отново се връщат като управници на Стара Загора, Бургас и Велико Търново Националния празник 3-и март избра бившият

Намериха човешки кости край село Понор

Намерени са човешки кости в района на село Понор, в близост до бившето поделение, според източници на NOVA. Останките все още не са идентифицирани. Към този час не е поискано извозването им

Израел заглушил телефоните на охраната на Хаменей, за да не го спасят

Франция и Гърция пращат военни да защитават Кипър от атаки с дронове Израел успял да деактивира поне 12 телефонни кули около резиденцията на аятолах Али Хаменей малко преди да го ликвидира

При израелска атака над Техеран е бил убит лидерът на ливанския корпус на иранските сили "Кудс"

Израелската армия обяви, че при въздушни удари в Техеран e ликвидирала командира на ливанския корпус на елитните ирански сили „Кудс" Дауд Али Задех, съобщава Ройтерс

Йотова: Родителите ни дадоха привилегията да живеем в мир, ние трябва да оставим мир

За нас националният празник е празник на българската свобода. Няма българско сърце и душа, която днес да не трепти със силата на българските герои, оставили кръвта и костите си

>