Пинии, сребрист смърч и кипариси засадиха кметът на пловдивския район "Източен" Николай Чунчуков и директорът на "Градини и паркове" Стоян Алексиев. Залесителната акция се състоя на бул. "Цариградско шосе", където разделителната ивица е най-широка. 40 дръвчета бяха засадени там.
"Радостно е, че източният вход на Пловдив става все по-красив. Засадените през последните години дървета и храсти се развиват добре. Не преставаме да обогатяваме зеленината. Винаги перфектно изглеждат многобройните фигури с цветя, подбрани според сезона. От началото на пролетта започна редовно косене на тревата", коментира Чунчуков.
По инициатива на граждани от района до края на деня предстои да бъдат засадени липи и червени дъбове в различни междублокови пространства, включително и край новоизградения паркинг на ул. "Славейна".
Стоян Алексиев допълни, че в зелените площи е изградена поливна система, която поддържа свежия вид на всички растения.