Мъж на 24-годишна възраст от град Кубрат е задържан при специализирана акция срещу престъпления, свързани с изборния процес в Разградско, съобщиха от пресцентъра на Областната дирекция на МВР в Разград.
В резултат на получена оперативна информация служители на Районното управление на МВР в Кубрат са установили и иззели над 14 000 евро от имота на мъжа, за когото има данни, че е съпричастен към купуване на гласове. Предварителните данни сочат, че средствата са предназначени за хора от ромски произход, които да гласуват за определена политическа партия на предстоящите избори.
В условията на неотложност са извършени процесуално-следствени действия на адреса. При претърсването са намерени и иззети списъци с имена на хора, 98 неистински банкноти от по 100 евро, 4415 евро в различни банкноти и 4115 турски лири.
За случая е уведомен дежурен прокурор и е образувано досъдебно производство. Мъжът е задържан за срок от 24 часа в Районното управление в Кубрат. Работата по документирането на деянието продължава, посочват от ОД на МВР в Разград.
Списъци с имена, документи и 76 280 евро са иззети при операция на полицията в Шумен за противодействие на престъпленията, съобщи по-рано и. д. главен секретар на МВР Георги Кандев в публикация във Фейсбук.