Главният секретар на МВР Мирослав Рашков и неговият заместник Явор Серафимов са в болница. Те са информирани по съответния ред Дирекция "Човешки ресурси" в МВР, съобщиха за "24 часа" близки до Серафимов.
Днес вътрешният министър Емил Дечев обяви, че Министерският съвет е предложил Рашков за освобождаване от поста. Указът трябва да бъде подписан от президента Илияна Йотова. И посочи, че Рашков не си плащал глобите на пътя. След като разбрал за проверката, веднага ги погасил. По неофициална информация те не са били връчени.
Дечев каза и че в петък е обяснил на Серафимов, че няма да разчита на него. По закон министърът може да го преназначи сам - не се изискват съгласувания с МС и президента. Зам. главният секретар казал, че трябва да го обсъди със семейството си. Обещал да дойде в понеделник, но не го направил и не си вдигал телефона. Затова министърът обяви зам. главния секретар за издирване. Докато говореше за Серафимов обаче, Дечев го нарече "Явор Семерджиев". Според близки на Серафимов, той е останал силно изненадан, че министърът не е научил фамилията му и издирва някой си Семерджиев, който бил зам. главен секретар.