Галина Христова си купила кола съвсем законно. На 20 ноември станала сделката пред нотариус в град Хасково. 17 дни по-късно отишла да смени регистрацията, но колата била конфискувана. Оказало се, че била в системата за издирване.
2 месеца преди това автомобилът минал проверка в КАТ. Отговорът бил, че малко след това лекият автомобил е обявен за издирване. Така жената нямала избор и го оставила на наказателен паркинг.
Продавачът казал, че колата е изрядна и е дал номера на предишния собственик. Тя се свързала с момче от Велико Търново, представяйки се за разследващ полицай. Момчето й дало номера на първия собственик. Христова разбрала, че колата е минала през няколкото преводачи. Оказало се, че собственик е гръцки гражданин, който живее в Германия. Той е подал сигнал за кражба, но се установило, че брат му е карал колата в България и той я е продал. Сега гръцкият собственик искал пари, за да оттегли жалбата си.