Студ и вятър сковаха Южното Черноморие, но в Ахтопол сърфисти пореха вълните в неделя следобед въпреки почти минусовите температури, видя екип на "24 часа".
Четирима-петима търсачи на силни усещания опитваха да яхнат вълната край Ахтополския фар, въпреки че температурата на въздуха бе 0 градуса и на моменти прехвърчаха снежинки.
Мястото е обичайно за сърфистите, които през лятото не пропускат да се позабавляват щом вълната се вдигне. Те се стичат в Ахтопол от цялата страна, а местните са свикнали с тях и отдавна ги приемат като част от облика на очарователното южняшко градче.
През зимата обаче са рядка гледка, макар бдителни граждани да твърдят, че и през декември - малко преди Коледа, също е имало сърфисти в морето край стария ахтополски фар.