Фестивалът „48 часа Варуша Юг“ превръща за втора поредна година Стария град в огромно пространство за култура и изкуство от днес до края на уикенда.
На 5 основни сцени ще има над 80 събития – концерти, изложби, театър, работилници, откриване на арт-инсталации, лекции на тема архитектура, урбанизъм и опазване на културно-историческото наследство, изброява на фейсбук страницата си кметът Даниел Панов.
Петте сцени са:
- плажът на р. Янтра под улица „Крайбрежна“;
- площад „Цар Асен I";
- пред сградата на Административния съд;
- на Самоводската чаршия;
- панорамната тераса с глухарчетата на ул. „Стефан Стамболов“.
Официалното откриване е в 20:00ч. днес на плажа на р. Янтра.
Фестивалът, организиран от неправителствени организации и много доброволци, е основен акцент в Културния календар на Велико Търново, а Общината инициативата. Всички събития са със свободен вход.
За провеждането на фестивала на 19 август /събота/ от 19:00 до 23:30 ч. затворени за движение ще бъдат основните улици в Старо Търново - от Паметника на обесените до моста при църквата "Св. 40 мъченици", напомнят от общината.