Медицинският университет в Пловдив отпуска еднократна финансова помощ от 300 лв. на студентите си от Украйна. Тези средства ще бъдат за сметка на бюджета на Студентския съвет.
Във вуза се обучават 52 студенти (35 действащи и 17 прекъснали) и 2-ма специализанти, граждани на Украйна.
Всички 35 обучаващи се в момента студенти от Украйна са настанени в студентските общежития. Ректорският съвет реши те да бъдат освободени от такса за настаняване в студентско общежитие до края на летния семестър на учебната 2021-2022 г., считано от 01.03.2022 г. до 31.07.2022 г.
Допълнително университет осигурява още 38 легла в студентските общежития за настаняване на семейства на студентите от Украйна.
Още от началото е създадена оперативна комисия за координация на конкретните стъпките и действия за помощ на украинските студенти.
Предстои среща на ректора на Медицинския университет със студентите от Украйна, за да бъде уточнено кои са най-належащите им потребности в тази бързо променяща се обстановка.