Братя Домусчиеви и Български морски флот с голяма дарителска кампания в Бургас

30.04.2020 11:32
Светлана Маринова, „БМФ Порт Бургас” Кадър: Нова телевизия

От днес започва мащабна дарителска акция на стойност 300 000 лева по инициатива на братята Кирил и Георги Домусчиеви, съвместно с „Български морски флот Порт Бургас”.

4 800 пакета с хранителни продукти ще бъдат доставени на семейства в нужда. А в продължение на пет месеца храна ще получават и деца и младежи, настанени в центровете от семеен тип?, предаде Нова телевизия.

Първото направление от кампанията е насочено към семейства, които заради извънредното положение са в затруднение.

„Ще бъдат разпределени 4800 дарителски пакета, които ще бъдат доставени до домовете на семействата два пъти в рамките на две седмици. Пакетите съдържат основни хранителни продукти - брашно, захар, олио, сирене, кашкавал, шпеков колбас”, каза Светлана Маринова от „БМФ Порт Бургас”.

Пакетите съдържат още маски за многократна употреба, а в тези, които са предназначени за семейства с деца, има и лакомства. Дарителите заложили на български продукти, произведени от местни фирми.

Социалната комисия в Община Бургас, след консултация с дарителите, определила и получателите на храната.

„Пакетите ще достигнат до майки с деца, които в момента са в неплатен отпуск или по някакъв начин са прекратили трудовите си правоотношения, както и до подали заявления за социален фонд COVID-19, но по някаква причина не са одобрени по критериите”, обясни Севдалина Турманова, председател на Обществения съвет в Бургас.

Вторият етап от дарителската кампания на Кирил и Георги Домусчиеви е насочен към деца и младежи в центровете от семеен тип.

„Вторият етап от дарението започва утре и ще продължи 5 месеца - до края на септември. Ще бъде приготвена храна за пет хранения на ден, която ще се доставя до центрове от семеен тип”, обясни Светлана Маринов.

„Аз благодаря наистина за тази помощ, защото в момента децата в нашите центрове за настаняване от семеен тип имат нужда от допълнителни средства и допълнително хранене. Това са петте ЦНСТ - два в квартал „Ветрен”, два - в „Меден рудник” и един - в „Лазур”. В момента там са настанени 64 деца”, каза Йорданка Ананиева, зам.- кмет на Община Бургас.

Първите 70 пакета с храна вече поеха към хората в нужда.

Други от От страната и света

Православен календар за 28 април

Св. апостоли Иасон и Сосипатър. Св. София – Премъдрост Божия За тях споменава св. ап. Павел в посланието си до римляните. Те проповядвали заедно на о. Корфу (древна Керкира) в Йонийско море

Само в "24 часа" на 28 април: С руски пари ли е купен "Левски"?

Само в "24 часа" на 28 април четете: Ексклузивно интервю с новия собственик на футболния "Левски", основателя на Gemcorp Атанас Бостанджиев Мъжкари, готови за победа

Михаил Заимов - събирач на времена, хора и светове

Един несломим реалист с романтична чувствителност Не мога да пиша за Михаил Заимов нито кратко, нито в минало свършено време, макар повечето неща, които са ни събирали през годините и за които сме си

31 г. след грабеж, Прокуратурата съобщава на жена, че нищо не може да направи

Прокуратурата е изпратила писмо  31 години след грабеж, за да съобщи, че нищо не може да направи по случая. Това разказва Диана Янкулова във своя Фейсбук публикация

Кола се запали на централен булевард в Търговище

Лек автомобил се е запалил на бул. „Митрополит Андрей“ в центъра на Търговище. Инцидентът е станал в района на Младежкия дом в областния град, съобщи БТА

>