Тръмп с ултиматум към "Хамас": Ще бъдете проследени и убити, това е последно предупреждение

03.10.2025 17:52
Доналд Тръмп

Американският президент Доналд Тръмп отправи последен ултиматум, като настоя Хамас да приеме мирно споразумение с Израел, за да сложи край на кървавата война в Газа.

Тръмп обеща в Truth Social, че ако бойците не приемат неговия предполагаем мирен план, „адът" ще се „развихри срещу Хамас". Президентът отбеляза, че Хамас има срок до 18:00 в неделя да освободи всички останали заложници, пише "Дейли мейл".

„Хамас е безмилостна и жестока заплаха в Близкия изток от много години! Те са убили (и са направили живота непоносимо мизерен), като кулминацията е клането от 7 октомври в Израел, при която са загинали бебета, жени, деца, възрастни хора и много млади мъже и жени, момчета и момичета, които се готвеха да празнуват бъдещия си живот заедно."

 "В отмъщение за атаката от 7 октомври срещу цивилизацията, повече от 25 000 „войници" на Хамас вече са били убити. Повечето от останалите са обкръжени и ВОЕННО ЗАКЛЮЧЕНИ, просто чакат аз да дам думата „СТАРТ", за да бъдат ликвидирани. Що се отнася до останалите, ние знаем къде и кои сте, и вие ще бъдете проследени и убити."

Президентът добави: „Моля всички невинни палестинци незабавно да напуснат тази зона с потенциал за голяма бъдеща смърт и да отидат в по-безопасни части на Газа. Всички ще бъдат добре обгрижвани от тези, които чакат да помогнат. За щастие за Хамас, обаче, те ще получат още един последен шанс!"

Други от От страната и света

Трима загинаха при катастрофа край Търговище

Трима души са загинали при катастрофа край търговищкото село Дралфа. Движението в района на пътното произшествие е преустановено, каза за БТА говорителят на Областната дирекция на МВР в Търговище Ани

Вижте какъв е седмичния отчет на община Русе

РЕСОР „ОПАЗВАНЕ НА ОКОЛНАТА СРЕДА И КОМУНАЛНИ ДЕЙНОСТИ": - продължават строителните дейности по благоустрояване на пространството между блокове „Голям Богдан", „Малък Богдан" и „Верила" в кв

Лозарите получиха над 2 млн. лева от държавата за борба с вредителите

Държавен Фонд „Земеделие" (ДФЗ) изплати над 2 млн. лв. (2 238 234 лв.) по схемата „Помощ за компенсиране разходите на земеделски стопани, свързани с изпълнение на мерки по Национална програма от

Над 950 проверки са извършени през тази година от Агенцията за качество на социалните услуги

Над 950 проверки са извършени през тази година от Агенцията за качество на социалните услуги, съобщи изпълнителният директор Виктория Тахова пред журналисти във Велико Търново

Задържаха гръцкия модел Анастасиос Михайлидис от аферата „Хасърджиев”

Гръцкият модел Анастасиос Михайлидис е задържан, по искане на Софийската районна прокуратура срещу него е започнато производство. На 24 октомври тази година д-р Станимир Хасърджиев, Росен Белов

>