Говорителят на следствието за катастрофата с Бургазлиев: Следващата седмица ще бъде готова автотехническа експертиза

19.09.2025 07:48
Мариан Маринов Кадър: Нова тв

Автотехническа експертиза ще покаже каква е била видимостта на отсреща движещите се превозни средства, както и на пешеходците, в които се е врязало АТВ-то. Това каза по БНТ следователят и говорител на Националната следствена служба Мариан Маринов във връзка с трагичния инцидент с АТВ в Слънчев бряг.

Във вторник най-вероятно ще бъде готова автотехническата експертиза. Имам уверението на вещите лица, че ще се финализира, посочи той. 

Камерите, заснели инцидента, показват целия маршрут, който е около 10-15 секунди. От самото потегляне имаме ляв завой, навлизане в насрещното, рязка маневра надясно в посока групата пешеходците, посочи следователят.

Бургазлиев е развил не повече от 30 км/ч, каза още той.

Момичето, което се е возило по време на инцидента с Бургазлиев, е силно стресирано.Тя нищо не може да каже, разказа още той.

Не е установен опит да се помогне на пострадалите, допълни той.

Тежестта на АТВ-то без батерия е около 550 кг, а с батерия е около 880 кг, добави той.  

Инцидентът случи на 14 август, когато 18-годишният Никола Бургазлиев нае мощното електрическо превозно средство и го подкара по алеята в курорта. След това изгуби контрол и за да избегне удар с насрещно движещ се автомобил, се качи на тротоара. Там блъсна 35-годишни съпрузи от Пловдив заедно с 4-годишното им момченце и двете племеннички на мъжа - на 6 и 12 години. Наскоро почина Христина, майката на 4-годишния Марти, който беше ударен заедно с нея от АТВ в Слънчев бряг.

Други от От страната и света

Меглена Кунева: В бюджета липсваше конкретност, увеличаването на заплатите не се решават проблемите

Липсва ми конкретност, няма примери за различните нужди в частите на страната. С увеличаването на заплатите не се решават проблемите в образованието. Въпросът е дали в следващите 10 години тази

Главчев сезира прокуратурата за нарушения в Министерството на културата

Сметната палата изпраща на Прокуратурата извлечения от одитния доклад за годишния финансов отчет (ГФО) на Министерството на културата за 2024 г. Това се случва за втора поредна година

Американската армия разчита на "Сърце и Мозък"

Откриваме нов корпус и разширяваме болничната дейност догодина, казва д-р Харалин Тумбев, административен директор на високотехнологичния медицински комплекс в Бургас През миналата седмица в

България, Гърция и Румъния чертаят новата транспортна карта на Европа (Графика)

Трите държави с общ план за коридори, жп линии, пътища и нови мостове на Дунав България, Гърция и Румъния поставят ново начало в европейската свързаност

Обещават шоу за Никулден в Николаево

Богата културна, спортна и кулинарна програма за празника на града Със спортни прояви за ученици започна програмата за Никулден в община Николаево. Празничните инициативи се провеждат от 2 до 6

>