Не с букети, а с благотворителност за лечение на дете, откриха годината в Търговската гимназия

16.09.2025 11:50 24 часа Пловдив онлайн
Дворът на престижната Търговска гимназия в Пловдив се препълни с ученици за първия учебен ден.
"Подари надежда вместо цвете" - под това мото стартира учебната година в Националната търговска гимназия в Пловдив.

"Подари надежда вместо цвете" - под това мото стартира учебната година в Националната търговска гимназия в Пловдив.

Вместо букети за учителите - ученици, родители, настоятелство, приятели и партньори, дариха средства за лечението на 10-годишния Митко, съобщават от учебното заведение.

"Днес нашият двор е море от усмивки и нови мечти. Националната търговска гимназия – Пловдив е не само училище на знание, дух и успех – тя е и общност, в която добротата има силата да променя животи", отбеляза зам.-директорката Искра Койчева. Преди нея директорката Петя Герасимова поздрави новоприетите осмокласници.
Вълнение настъпи, когато учениците издигнаха 39 листа със свои лични послания, а в небето полетяха десетки балони – символ на надеждите и мечтите, които винаги намират път нагоре.
Специален гост на празника беше Божидара Симеонова – българска певица, композитор и музикален артист, носител на множество национални и международни отличия.
С много енергия сцената оживя и с изпълненията на училищния танцов ансамбъл с ръководител Силвия Стоянова, които с български ритми и танци внесоха красота и настроение в деня.

Послание отправи и председателят на Обществения съвет Рангел Матански, който се обърна към учениците с думи за вяра, устрем и отговорност – да бъдат смели в мечтите си и да носят с гордост името на Търговската гимназия.

Други от Просветни

Просветният министър Красимир Вълчев откри нов STEM център в гимназия в Монтана

"Министерството на образованието и науката продължава да работи за модернизация на образователната среда, като паралелно с инвестициите в STEM средата провежда и обучения за учителите за по-ефективно

Млади физици от Пловдив изграждат батерия от лимони

В гимназията по битова техника откриват STEM център по природни науки, роботика и киберфизични системи Как се изгражда батерия от лимони или как програмируеми вградени микроконтролери и сензори могат

Департамент със знак за качество на Кеймбридж помага на българчета в чужбина да следват тук

Звеното на Софийския университет работи с чужди студенти у нас и с хиляди учители Издава международно валиден сертификат за владеене на български Отворили сме широко вратите за обучение по български

Доц. д-р Дария Карапеткова е новият директор на Културния център на Софийския университет

Доц. д-р Дария Карапеткова от катедра "Романистика" на Факултета по класически и нови филилогии е новият директор на Културния център на Софийския университет

Синдикат "Образование" е против на намаляването на езиковите паралелки

От синдикат „Образование" обявиха резултати от национално проучване сред учители, експерти и заинтересовани относно актуалните промени в образователната политика на МОН за езиковото обучение в

>