Много дадоха кръв в Пловдивския театър, акцията продължава и днес (Снимки)

04.09.2025 07:55 24 часа Пловдив онлайн
Много хора откликнаха на благотворителната акция в театъра.
Кръводаряването в театъра продължава и днес.
Всеки дарил кръв, получава безплатен билет за откриването на "Сцена на кръстопът".
Преди кръводаряване измерват кръвно и се попълват документи.
Млади червенокръстци оказват съдействие.

25 –има любители на изкуството на Мелпомена се отзоваха вчера на призива на БЧК и на Драматичния театър в Пловдив и дариха кръв за важна кауза.

Благотворителната акция на двете институции и на Районния център за трансфузионна хематология продължава и днес от в 9.30 ч. до 13 часа във фоайето на Драмата. В първия ден откликнаха  актьори, служители на театъра и на Народната библиотека „Иван Вазов", както и граждани.  Доброволци на Българския младежки Червен кръст раздават на Главната улица информационни материали за хуманитарната инициатива и успяват да убедят доста минувачи да се включат. Друга група млади червенокръстци помагат за подготовката на документацията.

Кръводарителите получават безплатен билет за откриването на фестивала „Сцена на кръстопът" на 10 септември. Неговото 29-о издание ще започне с постановката „Без кръв" по романа на Алесандро Барико. „Това ще бъде спектакъл с кауза, като девизът е „Кръв за живот, не за отмъщение", заяви директорът на Драматичен театър-Пловдив Сузана Арутюнян-Василевска.

„Радваме се, че нашата съвместна акция с Драматичен театър-Пловдив привлече толкова много съмишленици. Надявам се и в бъдеще да има подобни успешни кампании", коментира Цветелина Шарлачка, специалист „Стопански дейности и кръводаряване в Областния съвет на БЧК-Пловдив.

 За онези, които искат да подкрепят благотворителната инициатива, но не могат да дарят кръв, е предвидена друга възможност – така наречените „билети със социална кауза". Средствата от тях ще бъдат дарени за построяването на новата детска клиника в УМБАЛ „Св. Георги"-Пловдив.

„Нека тази кампания е само началото. Нека я превърнем в традиция, а доброто – в навик", обобщи Таня Георгиева, директор на Секретариата на Областния съвет на БЧК в Пловдив.

Други от От Пловдив

30% ръст на ражданията в началото на новата година отчетоха в УМБАЛ "Св. Георги" в Пловдив

В АГ клиниката разчупиха обредна погача за Бабинден, която "показа", че през тази година в болницата ще се раждат повече момченца Близо 200 бебета повече през 2025 г

Година и половина условно за Иван Капитана, блъснал с 3,31 промила жена в Пловдив

Книжката на мъртвопияния водач се отнема за 22 месеца 18 месеца условно с 4-годишен изпитателен срок договори рокерът Иван Райчинов от Пловдив, познат като Капитана

Над 90 машини са в готовност да чистят сняг и лед в Пловдив

Около 480 служители ще третират с противообеледенителни материали автобусни спирки, подлези, паркове и тротоари Над 90 машини са в готовност да почистват сняг и лед от пътни артерии

Обявиха конкурс за и.д. шеф на Френската гимназия в Пловдив след смъртта на Мариела Николова

Документи се подават до 27 януари Три дни след смъртта на дългогодишната директорка на Френската гимназия "Антоан дьо Сент-Екзюпери" Мариела Николова в Пловдив от Регионалното управление на

Окончателно: 10 г. затвор за убийство при пиянски скандал в Кючука

Минувачи видели, че Тони Тоневски не помръдва, а лицето му е в синини и извикали Спешна помощ, но въпреки усилията на лекарите, мъжът почина ВКС окончателно потвърди 10-годишната присъда на

>