Бдете! Вотовете целят да отклонят вниманието от шуменската пантера!

04.07.2025 20:40 Любен Дилов
Резултатът от гласуването в НС вчера.
“Котката на Шрьодингер” е мисловен експеримент, илюстриращ теорията за паралелните светове

И те, и тя са като котката на Шрьодингер

Гласувах против бламирането на правителството, защото този вот беше направен с една-единствена цел. Да се отклони вниманието на обществото от шуменската пантера на Шрьодингер.

А тя е важна, защото прави важен научен пробив - доказва, че освен във физиката явлението сингулярност съществува и в зоологията. В политиката също. В този смисъл пантерата на Шрьодингер и вотовете на недоверие си приличат. Те са сингулярни. В едно и също време хем ги има, хем ги няма.

Има ги, защото номинално са внесени и парламентът гласува, няма ги - защото вносителите най-много от всички се страхуват да не вземат да минат и правителството да падне.

За разлика от сингулярните вотове, едни предсрочни избори ще са съвсем реални и точно вносителите на вотове ще претърпят най-тежки щети.

МЕЧ и “Величие” от състояние на сингулярност (хем ги има, хем ги няма) ще преминат към анихилация. Двойките частици и античастици ще са анихилират и сборът на квантовите числа на новите частици ще е нула.

Самото Възраждане също ще претърпи тежки щети, защото на бъдещи предсрочни парламентарни избори ще ги анхилира Радев, президентът на Шрьодингер - също сингулярен елемент, който успява да го няма на повече от едно място едновременно, а в същото време да присъства.

Например призовава за референдум за еврото, без да казва той какво мисли (защото все пак е подписал и не е върнал закона, което обуславя приема на еврото през 2026-а). Иска референдум, който самият той е обяснявал как не може да се направи, а най-важното - отлично знае, че дори да се произведе такъв референдум, достатъчно е противниците му просто да не отидат да гласуват. Не цяла партия, по закон един човек по-малко да е гласувал (все едно как) от последните парламентарни избори, референдумът не е валиден...

Спирам дотук, защото повече обяснения ни заплашват да изпаднем в технологична сингулярност. Това е хипотетичен момент, след който технологичният прогрес ще стане толкова бърз и сложен, че ще бъде извън разбирането. Светът е голям и сингулярност дебне отвсякъде!

(От фейсбук)

 

 

Други от Лични

Тълковен речник за клетия купувач на имот в София

1. “Тристаен апартамент” – помещение, състоящо се от една стая (хол), в която е натъпкано всичко от кухнята до пералнята, и две килии, в които, ако влезеш с по-широки рамене

Няколко непоискани съвета за неспечелилите тези избори, че следващите май наближават

На неспечелилите, за които гласувах, бих желала да дам няколко непоискани съвета. Защото допускам, че следващите избори не са чак толкова далеч. Не бъдете инфлуенсъри. Започнете да обикаляте страната

Инвеститори - ето как ги нарисува Анри Кулев

С какви залъгалки имате намерение да ни залъгвате в новия Парламент?

Идват избори след 3 дена. На четвъртия, в неделя гласуваме. И е добре да мислим за нас, а не само да претакаме Унгария. Вече десетилетия наред поради политически интереси партиите не желаят да

България трябва да бъде монархия

БЪЛГАРИЯ ТРЯБВА ДА БЪДЕ МОНАРХИЯ Така няма да стане. Демокрацията работи само когато обществото е образовано. Когато невежеството е повсеместно, то възпроизвежда чрез избори безпросветна

>