Убиха и новия заместник началник на иранския щаб Али Шадемани

17.06.2025 10:28
Али Шадемани КАДЪР: Екс/@CohenJulien

Иран накара висши служители да се отърват от мобилните си телефони, за да избегнат проследяването си

Във вторник Израелските отбранителни сили убиха заместник-началника на иранския щаб  генерал-майор Али Шадемани, само дни след като убиха неговия предшественик, Голам Али Рашид, съобщи "Джерузалем пост" тази сутрин. 

Позицията на Шадемани го прави „началник на щаба на Иран по време на война, най-високопоставеният военен командир и най-близката фигура до иранския върховен лидер Али Хаменей", твърди израелското издание. 

Щабът Хатам ал-Анбия е „отговорен за управлението на бойните операции и одобряването на плановете на Иран за огнева мощ. В различните си роли той е повлиял пряко на оперативните планове на Иран, насочени срещу Държавата Израел", добавиха те.

Иран вече накара висши служители да се отърват от мобилните си телефони, за да избегнат проследяването си по този начин. 

Преди да бъде назначен за нов командир на щаба на Хатам ал-Анбия в Иран през уикенда, Шадемани, който беше близък до аятолах Али Хаменей, беше заместник-началник на всички извънредни операции по националната отбрана и началник на военните операции.

Командирът на Корпуса на гвардейците на ислямската революция (КСИР), генерал-майор Хосеин Салами, и началникът на щаба на иранските въоръжени сили, генерал-майор Мохамед Багери, бяха убити при първия удар на израелската операция рано в петък сутринта.

По-късно израелската армия потвърди убийството на командира на военновъздушните сили на КСИР Амир Али Хаджизаде, заедно с други висши служители на военновъздушните сили по време на среща в подземен команден център в петък. Сред тях бяха и командирът на силите за безпилотни летателни апарати на КСИР, Тахер-пур, и началникът на въздушното командване на КСИР, Давуд Шейхян.

Други от От страната и света

Българският футбол след 35 г. пак трансферира Къти Цакев

Как от четвърти в света се превърнахме трайно в четвърти в групата Знаете ли каква е една от спортните дописки в нулевия брой на "24 часа"? Става въпрос за трансфер на Къти Цакев от "Берое" в "Рома"

Русе отдаде почит на героите от Априлското въстание с впечатляваща историческа възстановка

Русе отбеляза тържествено 150-ата годишнина от избухването на Априлското въстание с възпоменателна церемония и историческа възстановка пред Пантеона на възрожденците

Когато лошите момчета облякоха фракове, а държавата на Пепи Еврото и Нотариуса подгони олигарсите

Някъде след 2013 г. те се събудиха "различни" - вече трябваше да се съобразяват с властта Залез и трансформация на старите гангстери. Малко, но знакови поръчкови убийства

Вигенин намери добра новина за БСП: Още 3 години не могат да им вземат "Позитано" 20

"Позитано" 20 и местните офиси на БСП са защитени поне още 3 години. Това пише Кристиан Вигенин във Фейсбук публикация след проведените избори, при които БСП спечели 3

Коли се блъснаха при трамвайна спирка "Хиподрума" (Видео)

Катастрофа е станала при трамвайна спирка "Хиподрума" в София, съобщават потребители на социалните мрежи.  Споделени кадри във Фейсбук групата "Катастрофи в София" показват инцидент в близост до

>