Ботьо Ботев: Нещо инцидентно е възникнало между Иван и Магдалена

04.05.2025 18:25
Криминалистът Ботьо Ботев Кадър: bTV

Никой не може да предвиди в хода на развоя на едни отношения какво е станало. Според мен това се е случило след някакъв елементарен скандал между Магдалена и Иван. Това каза криминалистът Ботьо Ботев пред bTV за убийството на 18-годишната Магдалена Русева, за което беше задържан 17-годишният Иван К.

"Първоначално на базата информация нещата говореха нещо друго, но логиката, като се прецени и самоличността на извършителя, който не е кой знае какъв престъпник - едно обикновено момче, което е във взаимоотношения с нея. В случая е възникнало нещо спонтанно, нещо между тях", допълни криминалистът.

По думите му Иван не е от хората, които ще си замълчат. "Той ще си разкаже абсолютно всичко - факти и обстоятелства, които ще се докажат".

"Тук има един основен проблем по отношение на издирвателната работа. Подобни случаи не са рядкост. Когато изчезне някой човек, се поема малко несериозно. Смята се, че той някъде е отишъл или се е забавил. Но кое е важното? При такъв сигнал още тогава трябва да се започне най-задълбочена дейност по самата му липса. Може да е отишъл с приятели или да се е скрил, но може да се окаже и случаят на Магдалена", допълни Ботев. 

"Аз мисля, че нещо инцидентно е станало между тях. Те са били заедно, има свидетел, техен приятел, те тръгват общо. Движат се заедно и накрая остават двамата. Не е ясно към момента какви са отношенията между момчето и момичето. Вече това са детайли, които трябва да се изяснят още при подаване на сигнала. За мен случаят е елементарен. Това момче е неопитно", допълни Ботьо Ботев. 

Според разследващите Иван е удушил Маги с въже, шнур или връзка за обувки. Престъплението е извършено на 26 април в къщата на дядо му на улица „Тимок". Той изнесъл трупа в бидон и го оставил в изоставена къща на улица „Амур", намираща се на около 600 метра от местопрестъплението.                                                                                                                                                                                                                                                                                     

Други от От страната и света

Буря нанесе щети на гръцкия остров Корфу

Буря е нанесла щети на гръцкия остров Корфу (Керкира) в Йонийско море, съобщи държавната телевизия ЕРТ. Вятърът е съборил дървета и е предизвикал прекъсвания в електроснабдяването

Росен Желязков и генералният секретар на ОИСР ще представят доклада "Икономически преглед на България за 2025 г."

Министър-председателят Росен Желязков ще проведе среща с генералния секретар на Организацията за икономическо сътрудничество и развитие (ОИСР) Матиас Корман в четвъртък, 5 февруари

До 5 години идва краят на новите коли на газ (Графика)

Строгите екологични европейски наредби ще направят LPG автомобилите неизгодни за производителите Технологията в новите автомобили, работещи на бензин и с втечнен нефтен газ (LPG)

Божидар Божанов за случая "Петрохан": Институциите да разследват, а не да изпълзяват изпод бюрата

Призовавам институциите да разследват случая с тройното убийство в хижа "Петрохан", а не да изпълзяват изпод бюрата си и да се правят на филмови критици

Корабът "Св. св. Кирил и Методий" днес на преход до полуостров Бърнард и Елефант пойнт

Българският научноизследователски кораб "Св. св. Кирил и Методий" (НИК 421) планира днес преход от о. Дисепшън до полуостров Бърнард и Елефант пойнт с цел взимане на научни проби

>