Петър Колев за помощта ни след трагедията в Кочани: Българският народ показа, че е състрадателен

18.03.2025 18:26
Петър Колев Кадър: Би Ти Ви

„Българският народ показа, че е състрадателен. Българската държава при трагедията в Кочани имаше най-адекватна позиция и действия, които трябваше да предприеме." Това каза Петър Колев, бивш ръководител на Гражданския демократичен съюз в Северна Македония в предаването " Лице в лице" по Би Ти Ви.

Той обясни, че всички институции, военни и лекари са реагиали светкавично, за да помогнат на Северна Македония след пожара в нелегалната дискотека, отнел живота на 59 души и ранил над 160.

„РСМ почти преди 34 г. гласува да стане независима и държава, това за съжаление не е независимо, нито е държава. Няма място на света, където подобно нещо да се нарече заведение, и да е бъкано с полиция по време на концерта и да не сме чули какво са правили тези полицаи там", заяви още Колев.

Според него трябват още оставки.

„Как може в тази ситуация министърът на вътрешните да не си опакова куфарите и на секундата да изчезне от мястото, което заема. Защото кой ще прави разследването, кой ще разследва този инцидент, същият министър на вътрешните работи, който една година се е правил на разсеян, че има нелегално нощно заведение в Кочани. Или може би шефът на кочанската полиция ще прави това разследване или може би прокурорът на Кочани, който не знам колко години се е правел, че такова нещо няма. Това ли са хората", коментира Колев.

Други от От страната и света

Разложкият алпинист Георги Колевичин покори връх Макалу (8485 м)

Разложкият алпинист Георги Колевичин покори връх Макалу (8485 м) в Хималаите, Непал – един от най-високите и предизвикателни върхове в света, съобщиха т Община Разлог

Явор Гечев: Следим финансовото положение и всичко ще бъде обект на сериозна ревизия

Над 50% от черешите просто измръзнаха, каза той "Следим финансовото положение. Всичко ще бъде обект на сериозна ревизия. Утре ще внесем няколко законопроекта и те са точно тези

Стилиян Петров: Не можех 6 седмици да видя децата си, това беше най-тежкият период

„Разочарованието най-голямото за мен беше за това, че не можах да се върна да играя футбол", това заяви легендарният Стилиян Петров пред Нова тв. „Силен, здрав, капитан на отбора, водиш отбора..

Над 800 полицаи са ангажирани с организацията и сигурността за Джиро д'Италия в София

Над 800 полицейски служители са ангажирани с организацията на движението и сигурността в София за преминаването на колоездачната обиколка Джиро д'Италия

Петър Витанов, ПБ: Утре се заемаме с 3 най-важни законопроекта, вероятно ще работим без лятна ваканция

Ако се прави паралел между Орбан и Радев, Радев не е новия Орбан. По-скоро бих направил паралел между Петер Мадяр и Румен Радев. Защото народите на двете страни търсиха промяна

>