Андрей Цеков: КС и ЦИК бяха подложени на политически натиск от основните бенефициенти на подправения вот

14.03.2025 07:51
Депутатът Андрей Цеков от ПП-ДБ Кадър: БНТ

ЦИК в случая е регистратор. Те нямат административен контрол освен чрез методически указания и чрез решения върху дейността на секционните избирателни комисии. Не виждам как те могат да определят някои недобросъвестни на членове на изборните секции в края на деня. Очевидно е, че и КС и ЦИК бяха подложени на политически натиск от тези, които са били основни бенефициенти на подправения вот. Това каза Андрей Цеков от ПП-ДБ в предаването "Денят започва" по БНТ.

Трябваше да се направи тази проверка, за да приключим спора дали изборната система е ефективна с ръчното отчитане на гласовете и смятам, че изводът, който щеше да се наложи е, че системата не работи.

От последните месеци е напълно ясно, че ДПС-Ново начало е част от управленското мнозинство, включително с позицията им по ключове въпроси. Така към момента управленското мнозинство е 150.

За еврозоната целият законодателен проект е приет. В момента участието в еврозоната зависи от това държавата да има бюджет.

Решението на КС потвърди едно факт, който е известен на всички българи - че има има чутовни манипулации по отношение отчитането на вота. Този проблем нямаше да съществува ако имахме машинно отчитане, при което го няма човешкия фактор. Към момента нито едно доказателство, че вота при машинното гласуване е манипулиран, обаче има хиляди доказателства при ръчното отчитане на гласове.

Когато един закон не работи, той трябва да бъде променен. Трябва да развенчаем заблудата, че законът е закон на всяка цена. Лошият закон се променя, а законът е лош, защото беше изменен от хартиената коалиция.

Други от От страната и света

Сергей Игнатов: Българските учители са тези, които палят огъня в сърцата на децата

„Българските учители са тези, които палят огъня в сърцата на децата, а те от своя страна го носят в семействата си". Това каза министърът на образованието и науката проф

3 години условно за съдия, взел подкуп от 5000 лева

3 години условно с 5-годишен изпитателен срок. Тази присъда получи съдия Мирослав Митев от Търговище. Тя е за подкуп от 5000 лева. Случаят започнал през 2023 г

Тръмп: Споразумението с Иран може да бъде подписано още днес в Пакистан

Доналд Тръмп заяви, че споразумение с Иран може да бъде подписано „още днес" в Пакистан. В интервю за Фокс Нюз той посочи, че вицепрезидентът Джей Ди Ванс

Мадяр номинира Анита Орбан за външен министър на Унгария

Лидерът на партията ТИСА Петер Мадяр, който скоро ще оглави правителството на Унгария, издигна кандидатурата на Анита Орбан за поста министър на външните работи, предаде Ройтерс, цитирана от БТА

Вижте как се разпределя вотът по области

ЦИК публикува разбивката на резултатите от предсрочния парламентарен вот по области при 100% обработени протоколи (по сумарни данни). Вижте в кои части на страната получават най-голяма подкрепа

>