Марина Цекова и Десислава Минчева с награди за журналистика “Димитър Цонев”

01.12.2024 18:22 Виктория Костова
Марина Цекова от Нова тв с награда "Димитър Цонев"
Кореспондентката на Би Ти Ви Десислава Минчева е носител на тазгодишната награда за журналистика на името на Димитър Цонев.

Водещата на “Събуди се” по Нова тв Марина Цекова и кореспондентката на Би Ти Ви Десислава Минчева са тазгодишните носители на наградата за телевизионна журналистика “Димитър Цонев”. За осма поредна година се връчват тези отличия от Фондацията на името на покойния журналист и тв водещ.

"Тези награди през годините се утвърдиха по много начини, но продължават да отстояват правилата, тежестта и стойността на телевизионната журналистика, каквато следва да бъде. Освен че награждава тези, които спазват тези устои, те продължават да павират пътя напред, за да може журналистиката да се развива в посока на все по-голяма обективност, чуваемост и слушаемост", каза  Аркади Шарков, който е член на Обществения съвет на Фондация "Димитър Цонев". 

Проф. Любомир Стойков, който също е член на Обществения съвет, връчи първата награда на Марина Цекова. "Тя е обективна, но не е безразлична, тя е емоционална, но не е пристрастна, тя е интелигентна, но не е досадна. Респектира своите събеседници, но в същото време проявява уважение към тях". Така проф. Стойков описа Марина Цекова.

“Знам, че тези награди бяха създадени, за да пазят паметта на Димитър Цонев, но от друга страна, да разпространяват и налагат модела, който той налагаше на журналистиката, в която вярваше. Тази награда ми дава кураж, защото напоследък става особено необходим, че това, което правим, е както трябва”, каза Марина Цекова.

“За мен Димитър Цонев е професионализъм, който съчетава интелект с мащаб, но винаги с мярка”, каза Десислава Минчева. Нейната награда бе връчена от журналистката Уляна Пръмова. 

"Изключително се радвам, че след 8 години единодушно решихме да дадем наградата на Деси Минчева заради нейното присъствие на екрана - културно, обрано, с вкус, елегантно, изключително компетентно, подготвено, запомнящо се, атрактивно. Това е всичко, което трябва да има един добър и качествен журналист. Мисля, че ако Митко ни чува или вижда отнякъде, би бил доволен от тазгодишните награди", каза Пръмова.

Други от Възход и падение

Звезди от шоубизнеса в Турция “изгоряха” след зрелищни арести за наркотици

Зрелищни и мащабни операции срещу употребата на наркотици удариха тежко шоу бизнеса в съседна Турция. Обичани актьори и певци, журналисти и известни личности бяха изведени посред нощ от домовете си

Проф. Надежда Сейкова не празнува 8 март, откакто загубила дъщерите си, но студентите не я забравят

Тя е институция. Легенда. "Желязната лейди" с най-мекото сърце. На 95-годишна възраст проф. Надежда Сейкова продължава да бъде "сборен пункт" за всичките си над 400 студенти

На 8 март рожден ден имат

Ели Скорчева, актриса Киприан, Старозагорски митрополит Проф. Милко Коларов, композитор и диригент Проф. Митко Динев, скулптор Александър Воронов, актьор Велизар Бинев, актьор Милена Маркова-Маца

Честит рожден ден на Георги Банов

Рожден ден днес празнува Георги Банов. Той обединява необединимото - зимните и летните олимпийски игри, леката атлетика и щангите, ските и футбола и вече 34-а година бродира по спортните и (не само)

Честит рожден ден на Георги Милков

Най-добрият познавач на Близкия изток, а и на всички международни проблеми, и най-запаленият пътешественик - Георги Милков, днес е рожденик. По своя си традиция на празника той винаги е на път

>