Защо на българския казан в ада няма дяволи или технологията на фалшивите новини

10.09.2024 12:34 Христо Гаджев
Кирил Петков с журналиста от "Политико" Антоанета Руси Снимка: Фейсбук/Hristo Gadzhev

Защо на българския казан в ада няма дяволи или технологията на фалшивите новини в България.

Стъпка 1: Случайно попаднал депутат* от ПП пише донос под формата на лично мнение.

Стъпка 2: Доносът се превежда и се публикува в англоезична българска онлайн медия.

Стъпка 3: Журналистката Антоанета Русинова, симпатизираща на ПП, го публикува в Политико, но вече представено като журналистическо разследване.

Стъпка 4: Журналистката иска коментар от български представители и взима такъв от.... евродепутат от ПП.

Стъпка 5: Доносът вече е легитимиран от голяма медия. Въпреки че няма нищо вярно - усещането за кал остава.

Стъпка 6: Новината се представя в България като голям европейски скандал, за да обиколи всички големи медии.

Същата технология се ползва от руската дезинформация и пропаганда от години. Да не се учудват защо хората ги наричат "Доносническа България".

Да е ясно - Екатерина Захариева беше избрана, не защото е жена, а защото е по-добрият кандидат! Всички ще се убедят при изслушването й в ЕП.

Авторът Йордан Терзийски беше кандидат за кмет на ПП-ДБ във Велико Търново, но не успя да спечели подкрепа, както и на парламентарните избори през юни. Влезе в НС като резерва след оставката на Христо Иванов.

(От фейсбук)

Други от Лични

На автопилот и с удължителен бюджет - а бурята идва

В момента държавата е в режим на автопилот. Но проблемът с автопилота е, че той може да поддържа курса, но не може да избегне бурята. А бурята вече е тук. Аз съм макроикономист и от 15 г

Лов на шарани - ето как го нарисува Анри Кулев

Приятно мислене, дами и господа, които се чудите как да оправдаете бъдещи загуби

Уважаеми сънародници, партийни началници и говорещи глави по студията на телевизии и радиа. Вече навлязохме в подготовката за предстоящите избори. Регистрирани са политическите партии

Огнян Минчев: Благодаря ти, Рая! По-точно едва ли може да се каже!

Не пипайте Рая Назарян! Ще ви дам аз на вас една оставка! От години в политологичната общност се водят ожесточени дебати за идейната и политическа идентичност на ключови български партии и техните

Първата дама няма да се занимава само с коледната украса на Белия дом

Да внесем малко яснота за този политически пиар ход на Белия дом. Тези дни из социалните мрежи доста се коментира защо Първата дама на САЩ Мелания Тръмп водеше заседание на Съвета за сигурност на ООН

>