Прости ми, приятелю, че не ти донесох панама от Панама

27.05.2024 23:05 Данка Василева
Борислав Зюмбюлев с Данка Василева, директор на 24chasa.bg

Работихме заедно повече от 25 години. Дойде като репортер в "168 часа" - от първия момент беше брилянтен, с изключително свежи идеи, с прекрасно чувство за хумор. Веднъж даже сътвори чудовище в езерото Сребърна - защо и ние да си нямаме звяр като Лох Нес. Стана прекрасен репортаж – със снимки и свидетели.

Толкова беше добър, че като станах главен редактор на сп. "Сега", го поканих за заместник-главен. Там се развихри - измисляше страхотни теми и ги осъществяваше - четяха се на един дъх. Едно лято, докато бях на море, почина Тодор Живков. Обажда ми се и ми казва: "Не се притеснявай, ще стане страхотна корица - избрал съм една снимка от ковчега, на която ясно му се вижда кобургският нос."

Интересуваше се от страшно много теми. И готвенето му беше хоби - споделяхме си какви ли не рецепти. (Миналата година той издаде готварска книга с рецепти от тефтера на майка си и дълго сравнявахме това, което се е готвело в родната му Силистра, с манджите от родния ми Русе.) И хипохондрията си споделяхме - той знаеше всичко за всички болести.

През живота си преживя две тежки изпитания, но той оцеля. Върна се към живота и никога не загуби чувството си за хумор.

Имам един грях към него. Той много обичаше шапки. И като тръгвах за круиз през Панамския канал, ме помоли да му взема една оригинална панама оттам. "Много ми е голяма главата, тук не мога да си намеря." Но голямата му глава изяде и оригиналната панама. Бях на брега за 3-4 часа. Намерих магазин само за шапки, но и там толкова голяма нямаше. И не успяха да ми донесат отнякъде за 1 час, който ми оставаше до прибирането на кораба.

Та прости ми, приятелю, че не ти донесох панама от Панама...

Други от Лични

Няколко непоискани съвета за неспечелилите тези избори, че следващите май наближават

На неспечелилите, за които гласувах, бих желала да дам няколко непоискани съвета. Защото допускам, че следващите избори не са чак толкова далеч. Не бъдете инфлуенсъри. Започнете да обикаляте страната

Инвеститори - ето как ги нарисува Анри Кулев

С какви залъгалки имате намерение да ни залъгвате в новия Парламент?

Идват избори след 3 дена. На четвъртия, в неделя гласуваме. И е добре да мислим за нас, а не само да претакаме Унгария. Вече десетилетия наред поради политически интереси партиите не желаят да

България трябва да бъде монархия

БЪЛГАРИЯ ТРЯБВА ДА БЪДЕ МОНАРХИЯ Така няма да стане. Демокрацията работи само когато обществото е образовано. Когато невежеството е повсеместно, то възпроизвежда чрез избори безпросветна

Който с Москва се е заиграл, рано или късно хаир не е видял

Който с Москва се е заиграл, рано или късно хаир не е видял. Това е най-краткият извод от тежкото поражение на парламентарните избори на партията "Фидес" на унгарския премиер Виктор Орбан

>