Кристалина Георгиева ще се състезава за втори мандат в МВФ. Димитър Радев "за"

08.03.2024 13:48 Румяна Дeнчeва
Кристалина Георгиева СНИМКА: Велислав Николов
Димитър Радев

Управителят на БНБ Димитър Радев в качеството му на управител на МВФ за България заяви следното по повод номинирането на управляващ директор на институцията:
"Кристалина Георгиева спечели високото уважение и доверие на страните членки на МВФ през годините на мандата си като управляващ директор на фонда. Под нейно ръководство МВФ подкрепи глобалната икономика с широкомащабно финансиране на близо 100 страни членки, докато се справяха с COVID пандемията, войната в Украйна и кризата с разходите за живот. Много от моите колеги, управителите на МВФ, биха искали да я видят като управляващ директор на институцията за втори мандат - мнение, изразено и от министъра на финансите на Франция Бруно Льо Мер по време на неотдавнашната среща на Г-20 в Сао Паоло, съобщиха от БНБ.
Проведох телефонен разговор с г-жа Георгиева, в който обсъдихме възможността тя да бъде номинирана за втори мандат в МВФ, и я попитах дали желае да продължи да изпълнява тази длъжност. С удоволствие мога да кажа, че тя потвърди, че за нея ще бъде чест да го направи, при условие, че получи подкрепата на членовете на МВФ. В тази връзка българските власти ще продължат да се консултират с европейските си партньори за общо виждане относно евентуална номинация в съответствие с процеса на МВФ за избор на управляващ директор на институцията."

Други от От страната и света

Ивайло Мирчев: Борисов се ската да отговори каквото и да било във връзка със слизането на Радев на терена

Борисов се ската да отговори каквото и да било във връзка със слизането на Радев на терена. Това написа във фейсбук профила си съпредседателят на „Да, България" Ивайло Мирчев

Netflix представи коригирана оферта в брой за Warner Bros, с която си спечели подкрепата на борда

Гигантът в стрийминг услугите „Нетфликс“ (Netflix) е преминал към оферта с плащане изцяло в брой за студийния и стрийминг бизнес на „Уорнър Брос Дискавъри“ (Warner Bros Discovery)

Няма инвестиционни намерения за комплекса, в който изгоряха 7 коня във Варна

Към настоящия момент няма никакви инвестиционни намерения, които да свързват пожара с каквото и да било строителство или други дейности в парка. Това написа в профила си във "Фейсбук" кметът на кв

Иззети са 792 кг стоки от животински произход без документи на „Капитан Андреево“

Инспектори от дирекция „Граничен контрол“ на Българската агенция по безопасност на храните (БАБХ), съвместно със служители на Агенция „Митници“, иззеха 792 кг стоки от животински произход без

Световноизвестният виртуоз на акордеона Давид Йенгибарян за първи път в Русе

На 6 февруари /петък/ от 19 ч. за първи път пред русенска публика ще се представи Давид Йенгибарян (Դավիթ Ենգิբարյան) – един от най-удивителните съвременни акордеонисти в света

>