Тед Дойч към Денков: Благодарим за ясната позиция против антисемитизма

17.02.2024 16:20
Изпълнителният директор на Американския еврейски комитет Тед Дойч и премиерът акад. Николай Денков в Мюнхен. СНИМКА: МИНИСТЕРСКИ СЪВЕТ

Благодарим за ясната позиция на България в противопоставянето на антисемитизма. Това заяви изпълнителният директор на Американския еврейски комитет Тед Дойч на среща с премиера акад. Николай Денков в Мюнхен.

Николай Денков подчерта, че България винаги е била горда със спасяването на българските евреи по време на Втората световна война, съобщават от Министерския съвет на официалната си Фейсбук страница.

Денков специално обърна внимание, че кметът на София Васил Терзиев не е разрешил провеждането на Луковмарш в столицата ни.

Акцент в разговора на премиера Денков с Тед Дойч беше също конфликтът между Израел и Хамас, както и решенията за постигане на траен мир в Близкия Изток.

„Използваме всяка възможност, за да обясним колко е важно отварянето на сухопътните граници и приемането на еврото в България. Имаме пълна подкрепа в това отношение", заяви премиерът Николай Денков пред журналисти след серия от разговори с европейски лидери в рамките на Мюнхенската конференция по сигурността, цитиран от пресслужбата на Министерския съвет.

Николай Денков разговаря с нидерландския премиер Марк Рюте, с премиера на Белгия Александер де Кро и с члена на германския Бундестаг Йохан Вадефул.

В Мюнхен премиерът Николай Денков проведе среща и с вицепремиера на Украйна Олга Стефанишина. В хода на разговора им акад. Денков заяви, че България остава постоянен съюзник и поддръжник на украинския народ. Българското правителство е решено да подкрепя Украйна и признава законното ѝ право да защитава своите териториални интереси, категоричен бе министър-председателят.

Други от От страната и света

От шеф "пожарникар" бягайте като от огън

С мениджър, който не може да определя приоритети и да делегира отговорности, служителите все имат спешни задачи "Точният човек" е специален проект на "24 часа" за професионалния успех

Татяна Дончева се завърна при БСП, 1/5 от водачите на листи са жени (Обзор)

Крум Зарков първи на две места - в 24-и МИР в София и в Бургас Татяна Дончева се завръща към БСП. Тя ще води листата в Пловдив-град, гласува Националният съвет на партията в събота

Израел удари хотел в Бейрут, уби командири на „Ал Кудс“ от Ислямската революционна гвардия

Израелските сили удариха прецизно хотел в Бейрут през нощта, убивайки петима висши служители на силите „Кудс" на Корпуса на гвардейците на ислямската революция, които се срещаха вътре

Дъжд от петрол валя в Техеран след атаката на САЩ и Израел (Обзор)

Тел Авив се зарече да преследва всеки нов върховен лидер на Иран, когото съветът на експертите избере Мистериозна експлозия удари американското посолство в Осло - може да е от спящи ислямистки

Ивайло Мирчев: Апелирам всяка парламентарна сила да подкрепи удължаването на бюджета

"Ще апелирам към всяка адекватна политическа сила в парламента да подкрепи удължаването на бюджета", каза съпредседателят на „Да, България" Ивайло Мирчев пред БНТ

>