Заболяване на подсъдим отложи делото за отвличане грабеж и убийство в Русе

13.11.2023 21:46 Дима Максимова

Великотърновският апелативен съд отложи за 15.01.2024г., делото за отвличането грабежа и бруталното убийство на собственичката на аптеки Ерахухи Пехливанян в Русе.  Причината -  невъзможност на единия подсъдим, Михаил Михов,  да се яви, тъй като здравословното му състояние не позволява да се конвоира, съобщиха от Съдебната палата.

 57-годишната собственичка на аптеки бе похитена на 11 януари м.г. Подсъдими по процеса са Гарабед В. (р. 1972г.) и Михаил М. (р.1966г.), съобщиха от съда.

През май т.г. Окръжен съд – Русе е признал подсъдимите за виновни в това, че в Русе, в съизвършителство помежду си отвлекли Еранухи, като един от бандитите се представил за служител от състава на Министерство на вътрешните работи. Двамата са признати за виновни и в това, че отнели със сила пари в брой- в лева и евро, на обща стойност 65 000 лева от владението на бизнесдамата, като след това я удушили, за да прикрият другите престъпления.

Съдът групирал определените наказания за всяко от отделните престъпни деяния на подсъдимите, като ги е увеличил с 5 години лишаване от свобода и осъдил Гарабед В. и Михаил М. на по 25 години лишаване от свобода при строг режим и конфискация на ½ от имуществото.

Двамата подсъдими са осъдени да заплатят солидарно като компенсация за причинените от тях неимуществени вреди 500 000 лв. на близките, както и да възстановят откраднатите 65 000 лв.

Делото в Апелативен съд – Велико Търново е образувано на основание въззивен протест от ОП-Русе и въззивни жалби от двамата подсъдими и от частните обвинители и граждански ищци.

Други от От страната и света

Кои си тръгват след световното?

Историческото световно в САЩ, Мексико и Канада вече чука на вратата. В началото на идната седмица пъзелът изцяло ще се нареди и ще станат ясни всички тимове, които ще участват на мондиала

Андрей Гюров: Щабът за цените ще заседава всеки ден, ако кризата се задълбочи (Обзор)

Десетократно са се увеличили сигналите за купуването на гласове Щабът към Министерския съвет, който е сформиран във връзка с кризата с цените на горивата, заседава всяка седмица

ВАС атакува достъпа на МВР до данните от толкамерите

Тъй като се боравело с лични данни, трябвало да бъде попитана и съответната комисия Върховният административен съд обяви за нищожен текст от инструкция, който казва

8 млн. на улицата срещу Тръмп: Най-големият протест в историята на САЩ (Обзор)

Подкрепиха ги Робърт де Ниро и Джейн Фонда 8 млн. американци взеха участие в над 3300 демонстрации в САЩ и по света в това, което бяха най-големите протести срещу президента Доналд Тръмп

Министър Юлиян Попов: Безводието остава дългосрочен проблем, отново ще има режим

"Ще има режим на водата в градовете, в които и миналата година имаше. Проблемите с управлението на водните ресурси и на отпадъците в България са системни и не зависят от това кой печели изборите"

>