Известен пловдивски фотограф блудствал със 7-годишна, снимал и детско порно с друго момиче

18.10.2023 16:29 24 часа Пловдив онлайн
Сватбеният фотограф Димитър Дардов. Снимка: Личен профил

Районна прокуратура - Пловдив, привлече като обвиняем 42-годишния фотограф Димитър Дардов за блудство с дете. Той е известен със заснемането на сватби.

Според обвинението на неустановена дата през 2021 г. в помещение във вила в община "Родопи" чрез използване на положение на надзор, тъй като детето му било оставено от майката да го гледа, е извършил действия с цел да възбуди полово желание без съвкупление със  7-годишно момиче. 

Дардов има и второ обвинение - че на 10 октомври т. г.  в жилище в Пловдив е държал за себе си чрез информационна технология – фото- и видеофайлове, представляващи порнографски материали, за които са използвани лица, ненавършили 18-годишна възраст.

Двете обвинения са повдигнати в хода на разследването по досъдебно производство, по което на 10 октомври т. г. Дардов  е бил привлечен като обвиняем, че на неустановени дати през 2021 г. във вила в община "Родопи" е създал чрез заснемане с електронно устройство порнографски материали, изобразяващи реални блудствени действия, за създаването на които е използвано неустановено лице от женски пол, ненавършило 18-годишна възраст.

По това повдигнато обвинение на 12 октомври 2023 г. Районна прокуратура - Пловдив, е внесла искане в съда за определяне на мярка за неотклонение „задържане под стража“ спрямо Димитър Дардов, като то е било уважено от съда и може да бъде обжалвано пред въззивната инстанция.

Разследването по случая е проведено от служители на ГД „Борба с организираната престъпност“ под надзора на Районна прокуратура - Пловдив.

Други от От страната и света

Брад Пит (почти) професионален архитект и дизайнер

Холивудската звезда си купи и имение за 12 млн. долара в Холивуд Хилс Актьорът е известен с емблематичните си роли, но малцина знаят, че той има стара и сериозна страст извън киното – интериорния

Протестиращите гръцки фермери свалиха блокадата на Промахон

Протестиращите гръцки фермери са свалили блокадата на граничен пункт Промахон (срещу Кулата) на българо-гръцката граница и товарните камиони вече могат да преминават и в двете посоки

Прекратиха мач в Англия заради трагедия със смърт на фен

Домакинският мач на "Чарлтън" срещу "Портсмут" в Чемпиъншип (второ ниво на футбола в Англия) бе прекъснат заради спешна намеса на медицинския екип на трибуните

Възстановено е движението по бул. "Александър Стамболийски" в Пловдив, който остана под вода

Възстановено е движението по бул. "Александър Стамболийски" в Пловдив, който остана под вода по-рано днес. Наложи се полицията изцяло да спре движението

Бургас си променя силуета, ударно се разширява на север и на юг

Новите жилищни територии няма да са просто една голяма спалня, а квартали с удобна и модерна инфраструктура  Цената в тях на зелено е от 900 евро нагоре на квадрат Бургас мести границите си с бързи

>